Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 Lucidne sanje in strah Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
unicorn

Pridružen/-a: Čet, 13. Jun 2013 13:41

PrispevekObjavljeno: Čet 13. Jun 2013 16:54 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Pozdravljeni,
sem nova na vašem forumu in bi rada mnenje o mojih čudnih sanjah...
Kot sem že razbrala imam najveretneje lucidne sanje, saj se v njih dobro zavedam da sanjam. Problem je v tem da me pri teh sanjah vedno spremljajo neprijetni občutki, saj se hocem iz njih čimprej prebuditi pa ne gre. Vidim partnerja kako leži zraven mene in mu hocem dopovedati naj me zbudi pa ne morem govoriti...hocem kričati pa ne gre...potem sem že tako jezna da brcam in se zvijam pa nic. Ko se končno resnično zbudim sem čisto pretresena, brez moči in včeraj sem potem še dolgo jokala, saj sem se ustrašila da nikdar več ne bom vidla svojih dveh otrok...
Ce so to sanje pri katerih um ne spi, zakaj se tako bojim teh sanj? Pa ne sanjam o nobenih pošastih!!! Ali je kakšen način da se kontrolirano prebudim in se jih rešim?

Hvala za odgovore!

Unicorn
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 10. Feb 2004 20:37

PrispevekObjavljeno: Čet 13. Jun 2013 20:29 Odgovori s citatomNazaj na vrh

unicorn je napisal/a:

Ce so to sanje pri katerih um ne spi, zakaj se tako bojim teh sanj? Pa ne sanjam o nobenih pošastih!!! Ali je kakšen način da se kontrolirano prebudim in se jih rešim?

Hvala za odgovore!

Unicorn

Pozdravljena.

Najbolje je da se umiriš in počakaš da ta faza sama mine, da se polno prebudiš.

Iz opisanega ni čisto jasno če sanjaš LS, ali si mogoče v (spalni) paralizi (ko se zavedaš svojega telesa a se ne moreš v njem premikat). Spalno paralizo ponavadi spremlja tudi občutek straha ali neke prisotnosti, da nisi sam.
Samo potem mi ni jasno da ti vidiš tudi okrog sebe (moža...okolico)? Lahko bi šlo tudi za izventelesno izkušnjo, kar se redkim dogaja, tam se da sprehajati po okolici... podobno je tudi v lucidnih sanjah tam pa je še lažje saj se hitreje končajo in medtem ko čakaš lahko počneš kaj drugega, le brez panike pa bo lažje.

Kir - prijatelj kač in medveda
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 10. Feb 2004 20:37

PrispevekObjavljeno: Čet 13. Jun 2013 20:32 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Tule je še povezava do teme spalna paraliza:

http://www.lucidnesanje.com/forum/viewtopic.php?t=60&postdays=0&postorder=asc&start=0

Kir - prijatelj kač in medveda
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Pon, 12. Dec 2005 12:26
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet 14. Jun 2013 13:24 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Unicorn, pozdravljena,

Izkušnja, ki jo opisuješ, je definitivno spalna paraliza. Gre za 'varnostni mehanizem', ki se dogaja vsem ljudem in preprečuje, da bi sanje doživljali fizično (npr. hoja v spanju). Kot je omenil že Kir, jo poleg nezmožnosti premikanja in govorjenja pogosto spremljajo tudi občutki prisotnosti, poleg tega pa tudi pritisk ali teža na telo, občutek vlečenja, vrtenja in podobno. Nastopi tik preden zaspimo (kot zadnja faza sproščanja telesa) in takoj po bujenju (um se prebudi hitreje kot telo).

Glede na zapisano se ti očitno dogaja v kombinaciji z lažnim prebujenjem (False Awakening) - čeprav misliš, da si že budna (zaznavaš okolico, kot v vsakdanjem življenju), v resnici še vedno spiš in sanjaš.

Čeprav zna biti občutek prav strašljiv, imej v mislih, da gre za 'normalen' (in presenetljivo pogost) pojav, ki, kot je rekel že Kir, mine sam od sebe v nekaj minutah. Pomembno je, da poskušaš ostati čim bolj mirna (da se vse skupaj ne spremeni še v nočno moro), vse skupaj pa lahko pospešiš/prekineš tako, da preneseš pozornost nazaj na fizično telo - poskušaj se recimo z jezikom dotakniti ustnega neba ali pa pomigati s kakšnim prstom. Sicer pa se iz takih 'sanj' lahko prebudiš tako, da greš nazaj spat. Wink

Vse dobro,
Sašo

ImageImageImage
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloObišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu