Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 prve lucidne sanje in vprašanje Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
bunjo
Kandidat
Kandidat

Pridružen/-a: Čet, 07. Jun 2007 9:30

PrispevekObjavljeno: Pet 31. Avg 2007 6:35 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Hey!!!

Pred kakimi dvemi meseci sem začel delati vaje za doseganje lucidnosti pa sem po dveh tednih odnehal, ker pač nisem bil dovolj motiviran za to.

Danes pa sem kar tako med popoldanskim spancem prvič lucidno sanjal. Kar naenkrat sem si med spanjem rekel "hej jst pa sanjam". Obdal me je nek čudn občutek(verjetno zato ker ga ne poznam) in prou čutu sm kako se vse skupej končuje, kakor da zgublam ta občutek. spomnem se nekega vrtenja okol svoje osi pa mi ne rata. Takoj sem se zbudil. Po moji oceni sem bil vsega skupej luciden kako sekundo dve Laughing

Čist na hitr kaj sm sanjal. Sanjal sem dve goli telesi Obrnjeni eno proti drugemu. Na levi je bilo moje telo, tisto ki je bilo na desni pa je bilo žensko telo. Ne znam pa si pojasniti, zakaj sem v sanjah mislil da je moje tlo žensko telo. In v tem trenutku, ko sem se v sanjah spraševal zakaj sm jst žensko telo in ne tisto moje sem postal luciden Confused I seveda potem od navdušenja da sem luciden mislim da v sekundi dve vsega konec in budnica Crying or Very sad

Pa še eno splošno vprašanje za vas k ste kle že malce strokovnjaki. Zanima me, če se lahko dve osebi dobita v sanjah, počneta pač neko stvar npr. se dobita v gostilni in pijeta pivo, naslednji dan pa oba vesta kaj se je dogajalo in kaj sta se pogovarjala. Al pa naprimer da se s prjatlco zmenva in se trdno namenva, da bova oba sanjala kraj, sobo, pač neko točko, ki jo oba dobro poznava, se tam dobiva in se pogovarjala, mogoče mal mečkava Cool , in skratka debaterava. drug dan pa oba veva zakaj se je šlo oz. lahko citirava drug drugega.

hvala za odgovore
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloMSN Messenger - naslov
spira*la
Lucidna vajenka
Lucidna vajenka

Pridružen/-a: Ned, 03. Jul 2005 20:02

PrispevekObjavljeno: Pet 31. Avg 2007 10:02 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Hello & wellcome!

pravijo, da se da srečevat v sanjah (ali globokih meditacijah) in to prečekirat pol tud v budnem življenju. predpogoj pa je, da so posamezniki, ki se želijo srečat primerno visoko lucidni.
tule je še en plac, kjer se lahko lucidneži srečujejo:
http://www.lucidcrossroads.co.uk/description1.htm
Lucid visual tour of the Lucid Crossroad page one

sama takih izkušenj zaenkrat še nimam, ker nisem še nikoli poskušala.

@: Strawin, a ti si že? Al pa kerkol drug iz tega foruma - če se spomniš?
idea za projekt je, ane...

Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Pet 31. Avg 2007 11:16 Odgovori s citatomNazaj na vrh

bunjo: pozdravljen, čestitke tudi tebi! Very Happy

Popoldanski spanec se je torej spet izkazal kot dobro "orodje" za doseganje lucidnosti. Wink Če si bil luciden samo par sekund, nič zato, tudi sam sem bil prvič nič več kot kakih pet sekund. Vaja dela mojstra, upam, da ti je ta prigoda dala motivacije za nadaljnje delo s sanjami. Very Happy

spira*la: na Crossroadu smo sicer že bili (na tujem forumu) pa tudi ena skupina od tu je že delala projekt v zvezi s tem.

www.lucidnesanje.com/forum/viewtopic.php?t=244 (naš projekt)
www.lucidnesanje.com/forum/viewtopic.php?t=47 (tuji forum)

Hm... Kakšnih direktnih, v RL potrjenih izkušenj se tu ne spominjam. Kar se mene samega tiče, sem najbližlje "srečanju tam zunaj" bil s temi sanjami:

www.lucidnesanje.com/forum/viewtopic.php?p=3134#3134

Drugače pa ne, razen tega nimam nobenih potrjenih izkušenj.

Ideja za projekt vsekakor je, sedaj, ko bomo skupine malo prestrukturirali in se začne prvi jesenski mesec, se lahko lotimo. Wink

Kandidat
Kandidat

Pridružen/-a: Čet, 07. Jun 2007 9:30

PrispevekObjavljeno: Sob 01. Sep 2007 3:07 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Najprej hvala za odgovore.

Če bi znal risat bi bi bil največji slikar vse časov. Če bi znal pisat pa največji pisatelj vseh časov.

Strawin rekel si, da bote začel to jesen spet z nekimi aktivnostmi v skupinah. Zanima me če bi se lahko pridružil skupinam in pač pripomogel k določenim rezultatom ki bodo sledili. Predvsem pa me zanima če bo zaživel projekt srečevanja v sanjah, ker tukaj bi pa res rad sodeloval.

Povej kaj moram nardit da bi lahko sodeloval. Imam tut nekaj zamisli za projekt.

Od nekdaj so me zanimale sanje in vedno sem v njih iskal odgovore amapk nikol preveč resno. Mislim da sedaj ko imam več prostega časa se lahko tudi temu malo bolj posvetim zato bi rad čim bolj aktivno sodeloval.

Zasledil sem tut nekaj glede paraliz. V otroštvu se spomnem sem doživel ene dve al tri. Ble so full scary kukr se spomnem ker nikakor nisem mogel prit do vode k sm jo mel na nočni omarci bil sm pa full žejen. Ampak se ne spomnem kako sem pršu vn iz paraliz. Nimam pojma Confused

A imate tut kakšna srečanja lucidnih sanjačev. Da se naprimer enkrat al pa dvakrat na leto dobite nekje na peru pa debaterate in se spoznavate??? Question
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloMSN Messenger - naslov
Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Sob 01. Sep 2007 18:19 Odgovori s citatomNazaj na vrh

bunjo je napisal/a:
Strawin rekel si, da bote začel to jesen spet z nekimi aktivnostmi v skupinah. Zanima me če bi se lahko pridružil skupinam in pač pripomogel k določenim rezultatom ki bodo sledili. Predvsem pa me zanima če bo zaživel projekt srečevanja v sanjah, ker tukaj bi pa res rad sodeloval.

Povej kaj moram nardit da bi lahko sodeloval. Imam tut nekaj zamisli za projekt.

Dal sem te v Salon. Kako točno bodo potekali projekti in te reči okoli skupin ne vem še, to bomo videli sproti. Ideja je, da bi se zadeve odvijale kot so se v starih skupinah, s tem, da bi bilo več udeležencev, oz. bi bila samo ena velika skupina in vse skupaj ne bi bilo tako striktno, temveč bolj odprtega tipa.

Malo se razglej po Salonu, priporočljivo je, da tam začneš pisati svoj dnevnik sanj.

bunjo je napisal/a:
A imate tut kakšna srečanja lucidnih sanjačev. Da se naprimer enkrat al pa dvakrat na leto dobite nekje na peru pa debaterate in se spoznavate??? Question

O tem smo že večkrat debatirali, zadnji topic je menda tule
www.lucidnesanje.com/forum/viewtopic.php?t=484

Kdaj bo še kakšno srečanje pa se ne ve (še)... Smile

Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu