Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 kaj se mi to dogaja?? Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Pon 14. Jan 2008 20:13 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Safir, pozdravljena na forumu!

safir je napisal/a:
Znenada sm se ovedla, kako nesmislno je, da te lovi zelen pes-zakaj bi me, saj ne obstajajo in v trenutku sm se zavestno obrnila in ga pogledala. Takrat me je nehal preganjat in izginil, spremenil se je tudi prostor. Nato sm se zbudila. So bile to lucidne sanje?

Težko reči ali so bile ali niso, ponavadi je tako, da se percepcija v lucidnih sanjah toliko zasuka, da človek, ki se znajde v taki situaciji zagotovo ve, da je to to.

Definitivno pa je bila pred-lucidnost. Wink

safir je napisal/a:
Z zavestjo sm se odločila, da jih odprem (še vedno v sanjah) in potem sm jih odprla v realni svet in se dejansko zbudila. Grozljiva izkušnja... Zakaj pride do tega?

Ma to se ti je dogajalo med spanjem ali si bila že budna? Glede na ton, s katerim opisuješ, bi znalo iti tudi za spalno paralizo.

Poizkusi ta dva topica, če ti bo kaj znano:
www.lucidnesanje.com/forum/viewtopic.php?t=60
www.lucidnesanje.com/forum/viewtopic.php?t=419

Pridružen/-a: Ned, 13. Jan 2008 22:00

PrispevekObjavljeno: Pon 14. Jan 2008 23:04 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Hvala Strawin.

Ja dogajalo se je v sanjah do trenutka ko sm, namesto v sanje, odprla oči v dnevno svetlobo (in namesto da bi zagledala ljubljeno osebo me je zaslepil sončni žarek). Možno da gre za paralizo. Samo hecno je, da je šlo samo za oči-vse ostalo sm lahko premikala- in da sm v tistem obdobju zelo malo spala-po pičlih 5-6 ur na noč, kar je zame odločno premalo Very Happy Zdaj se mi to ne dogaja več, ker več spim Smile

Sanjam pa tudi vse več in manj močnih čustev je v njih, tako imam nekako več elana zjutraj kot nekoč, ko sm v sanjah jokala za izgubljenimi osebami... Mislim, da odkar krotim čustva v sanjah (zadnje 3 tedne odkar sm si malce prebrala o lucidnosti), mnogo boljše spim-počasi mi bodo prešle v užitek. Smile Mogoče je bil to stres v sanjah in sm ga prepeljala seboj sm v realnost in sm zato bila vsa pobita... Ah kaj veš.. važno da je veči del mimo.
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Tor 22. Jan 2008 1:40 Odgovori s citatomNazaj na vrh

safir je napisal/a:
Mislim, da odkar krotim čustva v sanjah (zadnje 3 tedne odkar sm si malce prebrala o lucidnosti), mnogo boljše spim-počasi mi bodo prešle v užitek. Smile Mogoče je bil to stres v sanjah in sm ga prepeljala seboj sm v realnost in sm zato bila vsa pobita...

V knjigi The Mind at Night - The New Science of How and Why We Dream je eno poglavje posvečeno temu kako življenje vpliva na sanje in kako sanje vplivajo na življenje, kar zna biti še posebej zanimivo, ko se kakšen dan, kar ne vemo zakaj prebudimo vsi čemerni ali pa depresivni. Ali pa veseli (navidezno) brez razloga. Very Happy

Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu