Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 kaj se mi to dogaja?? Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
AbUser

Pridružen/-a: Čet, 05. Jan 2006 10:04

PrispevekObjavljeno: Pon 18. Dec 2006 0:26 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Prvič se mi zdi da je bila normalna paraliza, k sm se kr naenkrat prebudil in videl celo sobo v svetlo modri lepi barvi.. seveda sm se ful ustrašu in sm mislu da me vesolci ugrabljajo (sci-fi fan) Laughing . Pa nism mogu zbežat al pa zakričat..

potem se mi je podobno zgodilo še velikokorat. Ampak jst sm mislu da so to lucidne sanje in sm poskusil leteti. pa zgleda niso ble ker, ko sm se hotel dvigniti iz postelje me je kr udaru tak močn filing kot da bi bil jedrska bomba ki eksplodira.. res noro (potem sm zaspal)

Sledilo je par "temnih" let in vedno ko sm padel v takšno stanje sm videl vse v črnih odtenkih, tudi če se mi je to dogajalo podnevi (kdj tudi popoldne spim) , čutil sm nekako grožnjo in dvakrat se je tudi zgodilo, da me je tudi nekdo davil odozadi.. Čeprav sm se zavedal, da "samo sanjam" me je bila vedno groza ko sm se znašel v takšnem stanju. Najhujše je pa blo, ko se včasih nisem mogel zbuditi in uiti od tam. Videl sm se da ležim na postelji in se močno koncentriral, da bi premaknil roko. čutil sm kako se komaj premika in že ko sm mislu, da mi je uspelo bummm. nazaj na začetk..

No tega strahu ali grožnje sm se končno rešil.. sicer ne vem točno kako. Zdaj spet vidim stvari, prostore v svetlo modri pomirjujoči svetlobi in počutim se dobro kot bi me obkrožali ljudje, ki me imajo radi..

Čudno se mi zdi za lucidne sanje, da se vedno zbudim tam kjer sm šel spat, če zaspim na kavču se tam tudi "zbudim". In potem nekaj cajta bluzim naokoli. Sicer sprva mi ni šlo, sm padal potleh nism znal hodit pa švohoten sm bil.. Nazadnje ko se mi je to zgodilo pa sm se bolj prepustil občutku in začuda z malenkost pokrčenimi nogami lebdel 20 cm nad tlemi. Se mi je zdelo ful dobro sm šel naprej pa se nism mogu ustavt al pa zavit pa sm se v zid od dnevne sobe zabil... potem me je še zanimalo če bi se lahko samozadovoljevau.. in deluje isto kr v RL Wink

pa zvečer ko grem spat se skoraj vedno zavem ko padem v sanje. Včiraj sm probal 4x zaporedoma.. sm padu v sanje in se zavestno prebudil.. samo ni neke hude lucidnosti zvečer, dost bolj je če se zbudim sredi noči al pa zjutraj.. sam velikokrat me potem po svoje odpelje nekam Smile

lepi pozdrav grem sanjat zdaj Very Happy
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloMSN Messenger - naslov
Trstek
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Ned, 22. Jan 2006 22:18

PrispevekObjavljeno: Pon 18. Dec 2006 12:04 Odgovori s citatomNazaj na vrh

lepo lepo Wink
glede pruga dela - paraliza pa to ... se mij dogajal, stvari postanejo hujše če človk paničar -

Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloMSN Messenger - naslovICQ številka
Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 10. Feb 2004 20:37

PrispevekObjavljeno: Pon 18. Dec 2006 12:21 Odgovori s citatomNazaj na vrh

AbUser je napisal/a:

pa zvečer ko grem spat se skoraj vedno zavem ko padem v sanje. Včiraj sm probal 4x zaporedoma.. sm padu v sanje in se zavestno prebudil.. samo ni neke hude lucidnosti zvečer, dost bolj je če se zbudim sredi noči al pa zjutraj.. sam velikokrat me potem po svoje odpelje nekam Smile

lepi pozdrav grem sanjat zdaj Very Happy

Proti jutru je REM faza daljša in takrat so tudi sanje daljše.

Kir - prijatelj kač in medveda
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
AbUser

Pridružen/-a: Čet, 05. Jan 2006 10:04

PrispevekObjavljeno: Pet 29. Dec 2006 12:34 Odgovori s citatomNazaj na vrh

dns sm imel spet pestro noč..

IN sm ugotovil, da ko se zavem, da sanjam nekako zamrznem sliko in se poglobim v njo. Potem slišim tisti zvok kot pri paralizi in se zbudim tam kjer spim ampak še vedno sanjam samo ne vem kako bi reku eno stopnjo višje.. Danes sm se prvič opazoval pred ogledalom v kopalnici in bilo je kj za videt. Najprej sm se videl kot otroka potem pa sm si zaželel spremeniti obliko pa sm se spreminjal vse od hudiča pa do nekih gremlinov ampak se mi je zdelo prijetno in zabavno..

Pa vedno ko tako sanjam se zbudim na hrbtu Smile

lep pozdrav pa lepo sanjajte
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloMSN Messenger - naslov
arctus

Pridružen/-a: Pon, 28. Mar 2005 20:28

PrispevekObjavljeno: Pon 08. Jan 2007 0:36 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Citiram:
Čudno se mi zdi za lucidne sanje, da se vedno zbudim tam kjer sm šel spat, če zaspim na kavču se tam tudi "zbudim". In potem nekaj cajta bluzim naokoli. Sicer sprva mi ni šlo, sm padal potleh nism znal hodit pa švohoten sm bil..

Men se je enkrat dogajalo nekaj zelo podobnega. Mislim pa da sem ze pisal o tem na tem forumu. Pac bil sem v lucidnih sanjah in sem rekel, da bi rad vstal iz postelje pa sem kar padel na tla. Potem sem se plazil po vseh stirih in nekako upam, da me bo kdo videl in me prebudil, ker je bil obcutek res neprijeten. Takrat se niti nisem zavedal, da so to pravzaprav sanje, to sem spoznal sele, ko sem se zbudil.

Potem druga stvar, ravno tako podobna. Pri lucidnih sanjah, sem se vedno "zbudil" v sanjah na mestu, kjer sem sel spat in sem zaradi tega tudi mislil, da ne gre za lucidne sanje, ampak OBE. Ker sem takrat se med tednom spal na drugem mestu, ko sem studiral, sem se enkrat "zbudil" tudi na drugem mestu. To me je ze skoraj prepricalo, dokler nisem enkrat sanjal ravno obratno. "Zbudil" sem se v lucidne sanje na napacnem mestu in sicer v sobi, v kateri sicer spim samo med tednom, ceprav spati pa sem sel doma.

Pa se komentar na "more" v lucidnih in drugih sanjah. Vse je povezano s tvojimi skritimi oz. prikritimi strahovi. Ti se projecirajo v sanje in resis se jih lahko samo tako, da sam sebe prepricas, da se teba pac vec ne bojis. Ko pravis, da je kar naenkrat to izginilo, pa da se sam ne ves zakaj. Po mojem mnenju zato, ker si v tistem casu premagal te strahove, mogoce tudi podzavestno, pa se tega nisi zavedal. Pomisli... ce se nicesar ne bojis, ali lahko potem sploh imas se nocne more? Recimo, da jih lahko se imas, ampak bi temu raje potem samo rekel kaksne mucne sanje, ki niso povezane s strahovi ampak samo z neprijetnimi obcutki. Jaz ze zelo dolgo nimam vec nocnih mor, ne morem se sploh spomniti svoje zadnje more. Imel pa sem tu in tam kaksne neprijetne sanje, ki jih pa nikakor ne oznacujem za more.

Dolgo casa ze nisem nic treniral lucidnih sanj, tak da trenutno ne dozivljam nicesar drugega, kot obcasne paralize, na katere sem se pa ze nekako navadil, tako da niso vec tako mucne.

Lep pozdrav na tvoj konec Slovenije, kjerkoli pac to je
arctus
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
majikal

Pridružen/-a: Sre, 24. Jan 2007 2:18

PrispevekObjavljeno: Sre 24. Jan 2007 2:53 Odgovori s citatomNazaj na vrh

men se pdobno dogaja... ker ne vem točno kaj sem našel ta forum.....

Že celo življenje imam močne sanje... Temeljijo mi predvsem na čustvih, tko da so jutra prežeta z raznimi zanimivimi občutki.... Če so sanje dosti močne so tudi lucidne, takrat rata "zabavno"... ampak kot v življenju čustev ne morem spreminjat (če sem jezen sem jezen in če sem zaljubljen sem zaljubljen....) .... ko sem bil majhen sem imel tudi dosti mor... ampak vse so izvirale iz življenja, tko da sem se soočil z problemom in tako so izginile tudi more...

Tam nekje v srednji šoli so se mi pojavili te občutki paralize takoj ko zaspim... Občutek je res grozen, misliš da te bo razneslo ne moreš se pa premakniti ... včasih se mi je ratalo celo prebit ven.... takrat se lahko sprehajam povsod po stanovanju (ven še nisem šel)... In vse je resnično, zapomil sem si par detajlov in jih preveril buden (kot so recimo kako je vržena krpa v kuhinji ali so zavese zagrnjene v kopalnici) ....In kadar se mi ne rata "prebiti" iz paralize je res gadno. To da se prepustim ne pomaga, ker takrat ta občutek traja in traja... Našel sem par tehnik prebujanja, ki imajo skupno to da začneš čutiti telo... začneš premikati eno mišico recimo (jaz ponavadi palec na levi nogi).... Ko se zbudim po moji glavi še nekaj čas potujejo "valovi"... Tudi pred očmi mi valovi vsaj 10 min... Če takrat zaspim nazaj je isto... Vzravnan moram počakati nekaj časa da mine in potem lahko zaspim nazaj....

To se mi dogaja 99% ko spim na hrbtu ....
Kadar kadim travo tega ni (so pa drugačne stvari, zanimivo je pred spanjem v stanju polbudnosti in potem proti jutru) ....

Ne vem zakaj mi včasih rata premagat paralizo včasih pa ne?
A obstaja kakšna tehnika?

hvala in uživejte
Vision

Pridružen/-a: Tor, 23. Jan 2007 13:15

PrispevekObjavljeno: Sre 24. Jan 2007 9:21 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Sam sem na začetku imel dosti stanj s paralizo, ki so bila vse prej kot prijetna. Skozi prakso sem razvil tehniko, ki omogoča, da se iz paralize zbudimo. Gre pa tako:
- vso pozornost usmerimo v jezik,
- jezik imamo sproščen in kar storimo je, da se z zadnjim delom jezika prilepimo na ustno nebo. Ko jezik "odlepimo" z neba, to ustvari določen zvok,
- to počnemo toliko časa, da nas ta zvok potem zbudi oziroma potegne iz paralize.

Upam, da bo razumljivo o čem govorim, je pa treba to "šklocanje" z jezikom najprej prakticirati v budnem stanju in ga izvajati čim glasneje.
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloObišči avtorjevo spletno stran
majikal

PrispevekObjavljeno: Sre 24. Jan 2007 9:56 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Tud nekej z jezikom sem probaval.... Jest grem čez telo in tista mišica ki je tisti trenutek najbolj dojemljiva, na tisto se potem skoncentriram...

Prebujenje mi ni več problem....

Pišem predvsem za to, da izveč če se da to stanje kako izkoristiti ali lahko grem kam naprej....

mm
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Pon, 12. Dec 2005 12:26
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre 24. Jan 2007 10:00 Odgovori s citatomNazaj na vrh

majikal, tule teče debata o videu, kako imeti WILD, v nadaljevanju teme pa so linki do filma, iz katerega je vzet clip. Opisuje ravno to, kako iz spalne paralize priti v LD ali OBE... Wink

ImageImageImage
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloObišči avtorjevo spletno stran
majikal

PrispevekObjavljeno: Sre 24. Jan 2007 11:27 Odgovori s citatomNazaj na vrh

sem nov tukaj in sem videl da je kar nekaj napisano od tega.... samo rabim čas da lahko vse prebrskam in preberem.....

hvala
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

PrispevekObjavljeno: Sre 24. Jan 2007 11:36 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Ni panike! Bravo Filmček pa priporočam - je zelo gledljiv in na "nov" način razloži kako stvar... Wink

ImageImageImage
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloObišči avtorjevo spletno stran
majikal

PrispevekObjavljeno: Pon 29. Jan 2007 12:34 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Men tole razlioži ene par stvar.... Že lepše sanjam.....
Koliko lažje je stvari kontrolirat če jih razumeš!!!

Tnx!!!
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

PrispevekObjavljeno: Pon 29. Jan 2007 14:25 Odgovori s citatomNazaj na vrh

majikal je napisal/a:
Men tole razlioži ene par stvar.... Že lepše sanjam.....
Koliko lažje je stvari kontrolirat če jih razumeš!!!

Tnx!!!

Bravo

ImageImageImage
unis
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Sob, 02. Apr 2005 0:26

PrispevekObjavljeno: Sob 03. Feb 2007 18:28 Odgovori s citatomNazaj na vrh

aaa vision, smi pobral foro z jezikom !!! :lol:

bolj na dolgo sm jzt same shit opisal tole
[url]
http://www.lucidnesanje.com/forum/viewtopic.php?t=419[/url]

me pa veseli, da smo pršli do istih ugotovitev : )
safir

Pridružen/-a: Ned, 13. Jan 2008 22:00

PrispevekObjavljeno: Ned 13. Jan 2008 22:23 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Pozdrav vsem!

Ker sm popolna novinka, bi se za začetek predstavila in povedala kaj me je sploh napeljalo, da sm tu (povrh vsega pa se opravičujem ker morebiti to ni najbolj primerna tema).

Sanjala sm do konca OŠ bolj poredko, a konec četrtega se mi je zgodilo, da me je v sanjah lovil pes. Znenada sm se ovedla, kako nesmislno je, da te lovi zelen pes-zakaj bi me, saj ne obstajajo in v trenutku sm se zavestno obrnila in ga pogledala. Takrat me je nehal preganjat in izginil, spremenil se je tudi prostor. Nato sm se zbudila. So bile to lucidne sanje?

Med poletjem ko lahko spim po 9 ur na dan, kar je zame ravno prav, se mi je pogosto dogajalo, da sm sanjala, da se okoli mene nekaj dogaja (stala sm sredi tržnice, v športni garderobi, na vikinški ladji itd.) vendar nikakor nism mogla odpret oči. Z zavestjo sm se odločila, da jih odprem (še vedno v sanjah) in potem sm jih odprla v realni svet in se dejansko zbudila. Grozljiva izkušnja... Zakaj pride do tega?

Tretja reč, ki me pesti in ki je hkrati razlog, da ne maram sanj, je da če sanjam, je enako kot če celo noč ne bi spala. Zbudim se brez energije. Enako se počutim, če me kdo zbudi vmes-čeprav le ker vstopi v mojo sobo. Všeč mi je ker imam tako rahel spanec, da se zbudim ko nekdo hodi po stopnišču v mojo sobo, a hkrati je to "smrt", ker sm popolnoma uničena naslednji dan. Ima kdo podobne izkušnje?

Hvala za odgovore že vnaprej! Very Happy
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu