Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 sly*girl way Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
spira*la
Lucidna vajenka
Lucidna vajenka

Pridružen/-a: Ned, 03. Jul 2005 20:02

PrispevekObjavljeno: Sob 27. Avg 2005 10:30 Odgovori s citatomNazaj na vrh

na ročaju držim velik "baldahin". čuvam ga in se hkrati igam z njim; gledam, kako bi se ga dalo uporabit pri hiški pred katero stojim. ven stopi mama in gre plet grede. (okolje se spremeni.) v rokah držim velikooo Shocked rumeno marelo (dežnik Wink ). nisem mela prej nekaj drugega? res se mi zdi čudno, da mati že tolk cajta pleje medtem ko se jas špilam. ponavadi bi me v sekundi opomnla naj ne zabušavam, da naredma to kaj mama. skrajno sumljivo... v smehu stopim do nje- čepi sredi ceste, zvita v klopčič, z obrazom proti tlem. nase jo hočem opozorit z dotikom ko ji postavljam na pol retorično vprašanje: mami, kaj jas sanjam? hkrati se z roko dotaknem njenega črnega klobuka, ki spusti PIIIP!!! (cenzura zvok). saanjam, saaanjam, zgubljam sliko... kaki bad!

dost smešna situacija, ker odraža dejansko stanje: mama ni ravno navdušena, ker se zadnje čase tlko posvečam sanjam. jas pa kar vstrajam in ji včasih kaj povem. to ji že morem Laughing

spira*la
Lucidna vajenka
Lucidna vajenka

PrispevekObjavljeno: Pon 26. Sep 2005 15:09 Odgovori s citatomNazaj na vrh

odlomek:
vozim se s kolesom in se režim kolegici. naenkrat pred mano čist ozek mostiček. "morem ga trofit, drugače sem mrtva!", pomislim... in se zapejem mimo njega. šit! strah me je ko psa. kolo že pada. začnem padat tudi sama. pomislim kolk sem neumna, da se nisem nekak prijela ograje. potem se sprijaznim, da bom pač umrla, se sprostim in uživam v padanju...

dozdeva se mi, da sem danes ponoči kar 2x umrla Cool mogoče sem neka čudna vrsta mačke Wink

spira*la
Lucidna vajenka
Lucidna vajenka

PrispevekObjavljeno: Sob 22. Jul 2006 17:50 Odgovori s citatomNazaj na vrh

14.7.
dve roza deklici proti meni streljata bele puščice. če hočem prit "nazaj domov" iz "pravljične dežele", se jim morem izognit. večkrat je priletelo kakih deset puščic zaporeoma... bila sem že dostikrat zadeta, ampak nisem občutila dobene bolečine. čudno... Idea
odločim se, da ju spremenim v milna mehurčka. tiha namera ni prijela, nakar sem spontano dvakrat zaploskala z rokama (kot bi prižgala one fensi luči v stanovanju) in uspelo je. hočem se dvignit, pa ne gre. zaploskam in se čisto malo dvignem. pod mano divjajo otroci- hitro moram višje! na željo ne gre... potem se spomnim stavka, ki sem ga brala preden sem zakinkala: "Edina omejitev je tvoja domišljija!". Sprostila sem se in si zaželela, da bi bila na vrhu krošnje. transport se mi je zdel problematičen, ker si nisem znala predstavljat kakšen zorni kot naj bi imela od tam. verjetno sem zato za trenutek zamižala. ko sem odprla oči, sem bila na željenem mestu. po telesu poslikana z rdečimi in oranžnimi vzorci. ja, pol pa gremo sexat, ane. spodaj se nekdo žunga na gugalnici in se mi smejčka. sm hotla preveč in me je prec vrglo ven Evil or Very Mad

spira*la
Lucidna vajenka
Lucidna vajenka

PrispevekObjavljeno: Čet 19. Okt 2006 12:36 Odgovori s citatomNazaj na vrh

tele današnje so ble nesramne...

nahajam se v svetli kopalnici in pogledam v špegl. v ogledalu zagledam neko staro, sivolaso bakico. saj ne vem al naj bom jezna al naj se smejem... kakorkoli, očitno sanjam.
začnem si večat lucidnost s pomočjo vrtenja okorg svoje osi in prvič mi to dejansko uspeva. in potem lepo dalje po (v belem dnevu načrtovanem) planu - brisanje sanjske okolice. najprej ena stena in potem vse naslednje... pri tem se vrtim v krogu, da hkrati še stopnjujem lucidnost. nekam počasi gre. če bom mogla zbrisat vsako steno posebaj in potem še vsako stvar za stenami posebej, bo trajalo. ampak ne- ko izbrišem prvo steno se pojavi črnina. prav tako za ostalimi tremi. kul. kje sem spljoh? sam tema okrog mene. nima veze. a še sploh imam takšno obliko telesa kot ponavadi? nima veze. gremo se premikat. kak se to dela? z voljo? za trenutek sem komet. počutim se bolj svobodno.

sam zdaj res ne vem več! ni blo tistega fenomenalnega občutka blaženosti, ki ga imam vedno ko postajam lucidna. zdi se mi, kot da so bile vse skupaj samo navadne sanje! taka fejk lucidnost se mi je -kolikor se pač spomnim- zgodila že najmanj tretjič. ne ločim več al so navadne sanje, al je lucidnost... kar zravn veliko razmišljam / se mi sanja, da razmišljam. saj včasih so ta moja sanjska razmišljanja neumna... ampak po večini pa so logična tudi v normalnem budnem stanju. Evil or Very Mad

Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Pet 20. Okt 2006 11:32 Odgovori s citatomNazaj na vrh

sly*girl je napisal/a:
taka fejk lucidnost se mi je -kolikor se pač spomnim- zgodila že najmanj tretjič. ne ločim več al so navadne sanje, al je lucidnost... kar zravn veliko razmišljam / se mi sanja, da razmišljam. saj včasih so ta moja sanjska razmišljanja neumna... ampak po večini pa so logična tudi v normalnem budnem stanju. Evil or Very Mad

Fake lucidnost, ja, to se mi je že nekajkrat pripetilo. V sanjah sem si rekel, sanjam in vse to, ampak to enostavno ni bila tista prava lucidnost.. Kaj pa vem, tista pika na i je manjkala, vse ka sem počel v tej smeri je bilo preve avtomatsko, moj um ni bil dovolj prisoten..

Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 10. Feb 2004 20:37

PrispevekObjavljeno: Sob 21. Okt 2006 14:08 Odgovori s citatomNazaj na vrh

sly*girl je napisal/a:
tele današnje so ble nesramne...

...ampak ne- ko izbrišem prvo steno se pojavi črnina. prav tako za ostalimi tremi. kul. kje sem spljoh? sam tema okrog mene. nima veze. a še sploh imam takšno obliko telesa kot ponavadi? nima veze. gremo se premikat. kak se to dela? z voljo? ...

Za naslednjič si ustvari plan, kaj boš počela in kam boš šla, je potem lažje Razz in te nekako avtomatsko vrže tja.

Kir - prijatelj kač in medveda
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
spira*la
Lucidna vajenka
Lucidna vajenka

PrispevekObjavljeno: Sob 21. Okt 2006 17:18 Odgovori s citatomNazaj na vrh

moj plan je bil, da odstranim sanjsko okolico oziroma moje projekcije. da bi vidla kaj ostane. plan sem mela, tak da v tem ni bil problem. ( Rolling Eyes )
ne morem pa načrtovat tistega, česar še ne poznam, ane. niti nočem. hočem, da se mi pokaže takšno, kot dejansko je, brez mojih nepotrebnih vmešavanj. veš zdaj? naštudirano in avtomatsko me v sanjah ne pritegne.

dajte me prosim lepo vključit v prvi naslednji projekt, karkoli se bo že delalo ali iskalo.

Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 10. Feb 2004 20:37

PrispevekObjavljeno: Sob 21. Okt 2006 22:37 Odgovori s citatomNazaj na vrh

sly*girl je napisal/a:
moj plan je bil, da odstranim sanjsko okolico oziroma moje projekcije.

No, potem ti je plan uspel. Very Happy

Kir - prijatelj kač in medveda
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
Red
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 30. Sep 2003 12:38
Kraj: From all over

PrispevekObjavljeno: Pon 23. Okt 2006 22:40 Odgovori s citatomNazaj na vrh

sly*girl je napisal/a:
moj plan je bil, da odstranim sanjsko okolico oziroma moje projekcije. da bi vidla kaj ostane. plan sem mela, tak da v tem ni bil problem. ( Rolling Eyes )
ne morem pa načrtovat tistega, česar še ne poznam, ane. niti nočem. hočem, da se mi pokaže takšno, kot dejansko je, brez mojih nepotrebnih vmešavanj. veš zdaj? naštudirano in avtomatsko me v sanjah ne pritegne.

Ja, to v navadnih lucidnih sanjah težko rata.

Preberi si "Tibetan yogas of dream and sleep". (če čš ti jo posodim)
Tam so opisana še višja stanja lucidnosti (to kar ti opisuješ zgori) - oni temu pravijo dreams of clarity. Nobene projekcije, ničesar, samo čista zavest in Resnica.

Smile

spira*la
Lucidna vajenka
Lucidna vajenka

PrispevekObjavljeno: Sob 04. Nov 2006 13:40 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Kir, nakepala te bom! (če te kdaj uspem najt...)

Red, najlepša hvala!
knjigo sem si že priskrbela. problem je v moji angleščini. ampak verjetno se bom kar pridružla eni skupini, ki misli delat po tej knjigi => se bom "zaradi njih" mučla z angleščino in prakticirala s(p)anjsko jogo.

Red
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 30. Sep 2003 12:38
Kraj: From all over

PrispevekObjavljeno: Sob 04. Nov 2006 14:36 Odgovori s citatomNazaj na vrh

sly*girl je napisal/a:

Red, najlepša hvala!
knjigo sem si že priskrbela. problem je v moji angleščini. ampak verjetno se bom kar pridružla eni skupini, ki misli delat po tej knjigi => se bom "zaradi njih" mučla z angleščino in prakticirala s(p)anjsko jogo.

Obstaja skupina ki dela po tej knjigi?
Mi zaupaš kej več o tem?
Lahk tudi na ZS, če čš.

lp

e.

smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Pon, 12. Dec 2005 12:26
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob 04. Nov 2006 16:39 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Red je napisal/a:
sly*girl je napisal/a:

Red, najlepša hvala!

Obstaja skupina ki dela po tej knjigi?
Mi zaupaš kej več o tem?
Lahk tudi na ZS, če čš.

lp

e.

Se pardoniram, da se mešam... Rolling Eyes Red, klikni tukaj. Wink

ImageImageImage
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloObišči avtorjevo spletno stran
Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Tor 14. Nov 2006 2:22 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Zanimivo, dajte kej poročat nazaj, mogoče bo tudi mene zdramilo iz spanca!

Rolling Eyes

Lucidna vajenka
Lucidna vajenka

PrispevekObjavljeno: Tor 14. Nov 2006 20:22 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Jaz sem za enčas izgubila voljo do ukvarjanja z LD, ker v tem več nisem vidla smisla. Ker se mi je za zazdelo, da je to prav eno izpostavljanje sebičnosti. Neki kao -I got a power...- in pol bolj ali manj uspešno poteševanje želja.
Potem sem spremenila pogled. Zdaj jemljem LD kod odskočno desko. Spet sem začela razmišljat in brat o njih in že so se zgodile. Po zelo dolgem času.

Projekt bi se naj začel prvega decembra in bi naj trajal tri mesece. Program mi še ni znan, knjiga pa se mi zdi poštena. Se bom potrudla, da bom mela na koncu za napisat eno relevantno poročilo. (Dršte pesti al kaj...)

spira*la
Lucidna vajenka
Lucidna vajenka

PrispevekObjavljeno: Sre 24. Jan 2007 12:16 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Ogromnokrat se mi dogaja, da v sanjah razmišljam o sanjah in sanjskih tehnikah...
Lovim ravnotežje na črti med "sanjami in budnostjo", ki to nista, ker doživljam sanje v sanjah.
Danes sem se ukvarjala z HI, pa s tem kako se obdržat v tem stanju in preit v sanje... Lepo mi je uspevalo, dobila sem željene odgovore. Nakar sem se zbudila iz sanj in dojela, da sem še vedno brez odgovorov Confused
No, sem vsaj vidla kakšne so moje predstave o tem kako naj bi HI izgledali.

A se je komu uspelo zbudit iz več kot dvojnih sanj naenkrat nazaj v RL? Če ima kdo kakšne podatke o tem koliko sanj globoko se lahko človek zasanja - se priporočam!

Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu