Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 Zanimive sanje (Kir) Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 10. Feb 2004 20:37

PrispevekObjavljeno: Pon 05. Apr 2004 14:00 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Neko temnejšo ploščo-podobno nagrobni smo razstavljali (bila je počena) na vaškem pokopališču. Imeli smo jo v rokah. Verjetno je bila zraven tudi sošolka, ki živi zelo blizu mene.

Nato se znajdem na drugem prizorišču:
Mestno pokopališče, (podobno prejšnjemu a večje), kjer so zazidali glavna vrata, ali pa jih naredili ojačana in na notranjo stran naj bi dal svoj simbol. Nekaj naj bi strašilo ali pa hotelo oditi od tam. Potem sem šel v šolo, kjer so nam razlagali, da naj bi nas rešil lahko le osebni simbol od vsakega svoj.(Prejšnji dan sem bral neko literaturo o osebnem simbolu in se je verjetno zaradi tega pojavil tudi v sanjah).

No že naslednji dan me kliče ta sošolka iz sanj in mi pove, da je imel naš bivši sošolec prometno nesrečo in da je umrl na kraju nesreče.
Čez nekaj dni smo ga pokopali na mestnem pokopališču v žari, ki smo jo položili v grob ki je bil nekako tolikšne velikosti kot tista plošča v sanjah.

Čez 10 dni sem imel sanje:
Zbrani smo bili vsi sošolci vključno z tistim, ki je umrl. Malo smo se pogovarjali verjetno običajne stvari. Pokojni sošolec je zgledal kar vredu, normalno in vrejetno noben razen mene ni opazil, da njega ni več v resničnem življenju. Nekaj sem se še pogovarjal z njim, verjetno sem mu nakazal, da nekako vem da ga ni več med nami ali pa nekaj v temu stilu... Mislim da ni kaj dosti komentiral, saj takrat se ni dalo kaj več dosti spremeniti.
Verjetno se je prišel v sanje nekako posloviti.
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
psihopat
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Sre, 23. Jul 2003 12:31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon 05. Apr 2004 18:42 Odgovori s citatomNazaj na vrh

ful zanimive sanje sanje ej! Smile
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloMSN Messenger - naslov
Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

PrispevekObjavljeno: Pon 07. Jun 2004 21:58 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Danes je veliko govora o jutrišnjem tranzitu Venere mimo Sonca, pa sem se spomnil enih malo starejših, zelo lepih sanj:

15.5.2004
Na nebu sem videl en velik planet, velikosti za kake 3 polne lune. Nisem si mislil, da je Venera tako velika, če jo gledamo iz Zemlje. Bila je žarečih, ognjenih barv(večinoma vijola s primesmi rdeče, rumene...). Barve so se pretakale, enkrat je bilo celo videti en večji izbruh ognja, podobno kot se vidi od blizu to na Soncu. Tako lepa, da bi si želel prebivati kar na njej, čeprav je tam zelo vroče. Kmalu se je zdanilo in začelo je prihajati sonce, videl sem neke ljudi na polju...
17.5.2004
Videl sem majčkeno Venero, ki se je premikala po prostoru, nebu. Ko se mi je prebližala toliko, da bi jo lahko prijel sem se odločim da jo ulovim in ko se mi je spet približala sem jo ujel. Ko sem jo držal v roki je bila kot prosojen plastičen balon. Zraven so bili neki ljudje, ki so že imeli plan, kaj bojo storili z njo, čeprav sem jo jaz ulovil. Mogoče smo bili na kaki bencinski črpalki.
Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

PrispevekObjavljeno: Pon 19. Jul 2004 13:11 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Ne spominjam se prav dobro teh sanj ampak mislim da je bilo nekaj podobnega:

Sem v vodi. Rešujem enega krokodilčka in eno punco, vsakega v eni roki. Najprej postavim punco na nek dvodadntropni otoček, nato pa še krokodilčka pod njo, nato se mi zazdi, da jo lahko krokodilček ugrizne, poje... zato ga dam nazaj v vodo.

Proti jutru sem začutil na vratu odejo in sem bil siguren, da imam tega krokodilčka tik ob vratu in da me lahko ugrizne če se premaknem. Nisem vedel ali naj ga poskušam prijeti ali pa nekako odskočit stran. Potem sem se premaknil in zbudil. Ostal je še tak čuden filing, kot da še zmeraj čutim njegovo prisotnost.

Ali se vam kdaj zgodi, da vas kaj ugrizne, pa da se počutite še nekaj časa prav slabotno ?

Nekateri pravijo, da kadar jih kdo v sanjah ustreli, da to bolečino čutijo še vedno tudi potem ko se zbudijo. Zakaj pride do takega občutka ?

Kir - prijatelj kač in medveda
Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Pon 19. Jul 2004 13:57 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Ravno danes sem sanjal, da me je nekdo opraskal po čelu in ko sem se zbudil (čelo sem imel v zraku, ne na blazini) sem kar čutil tam..

Lucidni novinec
Lucidni novinec

Pridružen/-a: Ned, 06. Jun 2004 11:12

PrispevekObjavljeno: Pon 19. Jul 2004 21:55 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Kir je napisal/a:
Nekateri pravijo, da kadar jih kdo v sanjah ustreli, da to bolečino čutijo še vedno tudi potem ko se zbudijo. Zakaj pride do takega občutka ?

Po moji razlagi, za katero pa močno dvomim da je pravilna Smile , se to dogaja ker možgani pač med sanjanjem oddajo najrazlicnejše valove, zato v sanjah dejansko "čutimo". Med sanjanjem nas recimo večkrat kdo ugrizne, poškoduje, a ker se ne zbudimo, ta "bolečina" mine in mi mirno spimo naprej. Če pa se zbudimo, pa je ta "bolečina" še toliko intenzivna, da jo občutimo.
Upam da razumete kaj sm hotu povedat Smile

Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

PrispevekObjavljeno: Tor 20. Jul 2004 9:07 Odgovori s citatomNazaj na vrh

No, saj jaz sem si tudi nekaj takega predstavljal,
pa to je tudi res, da kadar se mi je to zgodilo sem se zmeraj po občutenju bolečine takoj prebudil.

Nikio

Pridružen/-a: Ned, 30. Nov 2003 2:58
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Tor 20. Jul 2004 17:42 Odgovori s citatomNazaj na vrh

picolo je napisal/a:
Kir je napisal/a:

Po moji razlagi, za katero pa močno dvomim da je pravilna Smile , se to dogaja ker možgani pač med sanjanjem oddajo najrazlicnejše valove, zato v sanjah dejansko "čutimo". Med sanjanjem nas recimo večkrat kdo ugrizne, poškoduje, a ker se ne zbudimo, ta "bolečina" mine in mi mirno spimo naprej. Če pa se zbudimo, pa je ta "bolečina" še toliko intenzivna, da jo občutimo.
Upam da razumete kaj sm hotu povedat Smile

Hm...
mislim, da bo tako:

v večini primerov je bolečina somatskega izvora; se pravi, da nastane v telesu zaradi kakršnih koli motenj v telesu ali zaradi zunanjih dejavnikov (pomečkana blazina, zaležana roka ali noga, uščip v del postelje...).
Druga je regresivna pot. V budnem življenju je prisotna progresivna smer: zunanji dražljaj - obdelava informacije v možganih - spominska sled. Sanje pa imajo sposobnost, da spominske sledi pretvarjajo nazaj v dražljaje (vidne, slušne, tipne). Zato so podobe, zvoki in tipni dražljaji v sanjah tako doživeti (bolj kot v dnevnih sanjarjenjih, ki te sposobnosti nimajo polno razvite).
Zelo verjetno je, da se ti je med spanjem primerilo, da si se ponevedoma uščipnil (ali kaj podobnega), kar je iz nezavednega spomina izbrskalo najprimernejšo možno razlago (mislim, da krokodil, ne?), ki te je ohranila pri spanju (to je primarna funkcija sanj). Ko je vzdraženje cortexa postalo preveliko, sanje niso smele več ohranjati spanja, saj je bilo nemara tvoje telo v nevarnosti. Zato si se zbudil, ker pa je cortex ostal vzdražen in zna biti, da je del vzdraženja ostal tudi v kratkoročnem spominu, si bolečino čutil še nekaj časa.
Sanje kot kaže ohranjajo spanec le dokler ni dražljaj prevelik. Kar je razumno; saj je jamski človek med spancem v jami moral biti pozoren na medvede in druge zveri. Majhni šumi in kožna občutenja so se amortizirala v sanjah in ga ohranila spečega (da se spočije in telo regenerira), večja vzdraženja pa so morala slediti v prebujenje in aktivno odpravo le-teh.

lep pozdrav,
nikio

picolo
Lucidni novinec
Lucidni novinec

Pridružen/-a: Ned, 06. Jun 2004 11:12

PrispevekObjavljeno: Sre 21. Jul 2004 4:58 Odgovori s citatomNazaj na vrh

lol med sanjami se dejansko sam uščipneš?
Kaj je šele če sanjaš da te je nekdo ustrelu? Laughing

dream theater

Pridružen/-a: Sre, 21. Jul 2004 12:15
Kraj: where dream and day unite

PrispevekObjavljeno: Čet 22. Jul 2004 12:33 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Zaradi težav s hrbtenico mi med spanjem večkrat "zaspijo" roke. Takrat vedno te občutke "potegnem" v sanje, ko je pa prehudo, se zbudim. Ker je pretok krvi prekinjen v roke, seveda potem čutiš bolečino oz. tisti neprijetni občutek, dokler niso roke zopet ok. Je pa tako, da preden se zbudim, v sanjah ugotovim, da ni nič drugega, kot da mi roke spijo in da moram to pošlihtat Smile . Torej, če je v resnici fizično prisotna bolečina ali neprijeten občutek, spravim to v sanje, obratno pa ne.
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

PrispevekObjavljeno: Ned 01. Avg 2004 10:10 Odgovori s citatomNazaj na vrh

22.5.2003
Sanjam naslednje:

Z nepoznanimi ljudmi sedimo na klopici in se pogovarjamo o festivalu, na katetemu sem bil že leto prej. Eden pove, da bo letos pri pijači še novost: šnopc in kri.

Dolgo časa sem se spraševal, kaj naj bi te sanje pomenile, kaj bo letos takega na tem festivalu ? Vmes sem se odločil, da to leto ne bom šel na ta festival. Še vedno pa sem študiral o tem, kaj bo letos tam v zvezi s šnopcem in krvjo. Saj šnopec smo imeli že tisto leto prej tam s seboj.
Bližali so se dnevi festivala(čez dobra dva meseca po sanjah) in kmalu sem izvedel, kaj so mi sanje pripovedovale.
Na dan, ko naj bi odpotovali na festival sem bil zmenjen z znancem, da se dobimo zvečer in kaj spijemo. Pili smo več reči med drugim tudi moj šnopc, s katerim sem se ga kar dobro napil. Ponoči(bilo je temno) sem odšel domov in ker je bilo že mraz, sem vozil s kolesom karseda hitro, da bi prišel čim prej domov. Ko sem prišel do ceste kjer so jo popravljali sem zadel ob neko oviro in padel čez balanco. Bil sem seveda ves potolčen in seveda krvav na večih mestih.

Tako nekako, vse je klapalo: datum, šnopc, kri in to sem šele danes opazil tudi vrsta ljudi s kateremi sem se v sanjah pogovarjal ozeroma pil tisti večer.

No te sanje so mi dale razmišljat o dosti stvareh.

Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

PrispevekObjavljeno: Pon 02. Avg 2004 10:29 Odgovori s citatomNazaj na vrh

OHROMITEV-DELNA (od opazovalca)
(4.7. 2003)
Pogovarjam se z neko punco, ki je nekako ohromljena. Menda lahko premika le eno roko. Tega na začetku sploh ne opazim. Na koncu se mi zdi, da naju ozeroma njo nekdo opazuje (tisti, ki je kriv za to, da je hroma). Po hrbtu ima nekaj napeljano, kot nekakšen piton ali pa črn pas, ki jo ovira pri gibanju.

Sporočilo teh sanj sem spoznal še isti dan zvečer, ko so me starši, ki niso bili zadovoljni z mojim učenjem(z mojimi dosežki). Jaz sem pa cele dneve bil doma in se nonstop učil, bil predan šoli, zanemarjal sem ostale hobije in zanimive stvari, samo zato, da bi naredil tisti izpit.

Spoznal sem, da sem jaz tista punca, ki je tam zaprta.

Pri teh sanjah mi je bilo zanimivo to, ker sem bil noter kot ena druga oseba in še kot jaz. Komaj tedaj mi je postalo jasno, kar sem že bral(v eni knjgi), da se lahko v sanjah deli "Sebstvo" na ego in na "jaz".

Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

PrispevekObjavljeno: Sre 10. Nov 2004 13:13 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Evo, še ene zanimive sanje, da boste vedeli, da se da sanjati tudi junake iz risanke Very Happy .

PIKAČU
Sem v neki dvorani podprti z ozkimi stebri. Obstajala naj bi velika verjetnost, da se Pikaču nahaja kje v bližini.

Postanem nizko luciden, spomnim se, da imam projekt, kjer ga želim srečati. Ker ga želim spoznati, se odločim, da ga pokličem ali pa da si vsaj zaželim, da pride. In res se prikaže. Nekaj časa je bil brez uh, ko sem to opazil, jih je dobil, mogoče spet predolge, nato sem ga prijel, da vidim, koliko je mehak, takrat sem spet pomislil, da je on samo sanjska iluzija, da verjetno božam povšter, saj sem v postelji in spim(kot da bi se malo bal, da slučajno ne delam tega tudi v spanju v RL).
Kmalu sem izgubil lucidnost. Verjetno je on ali jaz tudi kaj rekel(naprimer pika pikačuu Laughing ), nisva se pa nič pogovarjala. Ker tudi nisem imel pripravljenega nobenega vprašanja zanj.

Če bi imel v tem osebnem projektu kaj več načrta, ne samo srečati Pikačuja in delati, kar mi trenutno pride na pamet, bi lahko odnesel kaj več iz tega. Vsaj kakšno dviganje lucidnosti bi lahko pred tem opravil. Rolling Eyes

No, sem pa le srečal enega znanega junaka iz risanke. Laughing

Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

PrispevekObjavljeno: Ned 17. Apr 2005 21:16 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Nekaj dni nazaj:

ČRVI NA OBISKU Laughing Twisted Evil
Neki mali črn črv mi je šel pod nohtom v desno roko. Šel je v žilo in tam se je začel razmnoževati. Čutil sem, kako jih je zmeraj več. Povedal sem doma in rekel, da grem k dohtarju pokazat. Ko sem hotel že iti, so mi ti novi črvi začeli hoditi ven iz roke. Bili so večji od tistega prvega in bili so skoraj take barve kot koža. Začel sem jih pobivati, ko so padali po tleh. Eden je šel pa v našo domačo mačko, ki je slučajno bila tam.
Kmalu zatem sem se zbudil.

Občutek v roki je bil dokaj čuden (ko sem se zbudil). Mislim, da sem bolj čudno ležal in da mi je zastajala kri po tej roki, to je bil verjetno tudi vzrok za take sanje.

Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

PrispevekObjavljeno: Ned 12. Mar 2006 15:45 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Iz petka na soboto sem spal le 4 ure, zato sem šel dopoldne po par urah nazaj spat.
Sanjal sem naslednje:

IZVENTELESNA IZKUŠNJA ?
Na tleh opazim, kot, da bi iz sredine prostora neke majše živalice zbežale in se posktile po kotih in za stole, mizo...
Grem pogledat in nikjer nič, le neke smeti. Nato vidim po tleh spet neke črve in napolcrknjene ribe. Videl sem, da nekaj ne štima. Ugotovil sem, da imam verjetno izventelesno izkušnjo. Videl sem tudi svoje telo, ki spi tam zraven na kavču. Vse je bilo napol megleno, tudi premikal sem se bolj težavno, okrog mene razne manjše oblike enih stvari, živali ? Rečem si, ne se jih bat, ne imej jih zamar... Vidim sebe, kako sem se prebudil in telo se že nekam premika. Kaj zdaj, saj jaz sem še tu zunaj, kam gre zdaj moje telo ? Imel sem občutek, da me je mogoče del že tam, kot da sem iz treh delov, en zunaj en jaz in en nekje vmes. Odločim se, da se uležem in da grem nazaj (spat) v svoje telo.

Zanimive sanje, na začetku sem bil prepričan, da imam OBE. Seveda so bile le sanje, ker je bilo vse megleno, pa še moje telo se je premikalo...
Škoda, ker se nisem spomnil, da bi naredil kak RC, ali pa da bi si poizkušal dvigniti lucidnost.
Kadar sem fizično bolj izčrpan, bolan se mi zdi, da so tudi sanje bolj težje vodljive (težje ugotovim lucidnost) in da so tudi scene v sanjah bolj umazane, polne nekih grdih prizorov, umazanih scen, gnusnih živali... Arrow ...telo se (v sanjah) čisti...

Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu