Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 sanjski simboli Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
aakhut
Sanjalec
Sanjalec

Pridružen/-a: Pon, 10. Jan 2005 20:38
Kraj: K4

PrispevekObjavljeno: Tor 11. Jan 2005 2:43 Odgovori s citatomNazaj na vrh

hmmm
meni se recimo zhe nekaj let pojavlja v raznih sanjah mushnica
od tod tudi nik Razz
(aakhut=rdecha mushnica)
nekateri narodi so jo uporabljali kot sveto, obredno gobo....je prau lepo halucinogena Razz Wink
mi kdo pove kaj vech o samem simbolu?...plizzzz

Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloMSN Messenger - naslov
Matev

Pridružen/-a: Sre, 14. Jan 2004 22:18
Kraj: okolica Ljubljane

PrispevekObjavljeno: Tor 11. Jan 2005 10:11 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Simbol moraš najti v sebi - razmisli kaj ti mušnica pomeni in zakaj jo sanjaš.
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
aakhut
Sanjalec
Sanjalec

Pridružen/-a: Pon, 10. Jan 2005 20:38
Kraj: K4

PrispevekObjavljeno: Tor 11. Jan 2005 11:42 Odgovori s citatomNazaj na vrh

hmmm...ponavadi se pojavi pri prestopu....kokr ena vrata...v drugo kategorijo sanj

Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloMSN Messenger - naslov
Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Tor 11. Jan 2005 14:16 Odgovori s citatomNazaj na vrh

aakhut je napisal/a:
hmmm...ponavadi se pojavi pri prestopu....kokr ena vrata...v drugo kategorijo sanj

Če bi bile to moje sanje bi pomislil, da mušnica simbolizira ravno to: prestop v drugo kategorijo sanj, kot je mušnica "vozovnica" za prestop v drugo kategorijo zavesti v budnosti.

Kandidatinja
Kandidatinja

Pridružen/-a: Tor, 11. Jan 2005 2:02

PrispevekObjavljeno: Tor 11. Jan 2005 15:47 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Ha! Kolk kjut. Very Happy Very Happy

Strawin, pa ti si en zaklad.

Drugač pa... SIMBOLI V SANJAH, če tole še ni zapisano, al pa tut mogoče sam za aakhuta, čeprav sem skor ziher, da je tole že slišal Wink
Najprej gledaš, kaj ti določen simbol pomeni na individualnem nivoju (če sanjaš npr. orla - mogoče si imel z njim čisto tebi lastno osebno izkušnjo, such as recimo si imel orla doma - normalno da bo tole ful oseben pomen simbola Very Happy ), če pa nekega osebnega odnosa do tega simbola nimaš, potem se gleda šele splošni pomen simbolov... such as kolektivno nezavedno, kolektivni simboli Smile
Tko nekak po jungovi analizi sanj kot pripomočku pri terapiji Wink Smile več pa ne bi znala povedat, tko da bom rajš vas brala z veselim zanimanjem Very Happy

Sončna
Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Tor 11. Jan 2005 20:48 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Sončna, hvala. Wink

Ti se ubadaš z Jungom, ker vidim, da omenjaš kolektivno nezavedno, arhetipe in te reči? Mogoče bi lahko kaj napisala v zvezi z njegovo "šolo" interpretacije sanj, če se ti da. Wink

Lucidna vajenka
Lucidna vajenka

Pridružen/-a: Ned, 03. Jul 2005 20:02

PrispevekObjavljeno: Sre 10. Avg 2005 13:06 Odgovori s citatomNazaj na vrh

eeeeeee...uf.... MAČKE / KAČE. ponavljajoče se sanje (v preteklosti).
vedno jih je več, včasih cela bajta / okolica. so mlade, srednje, stare. male, srednje, velike. žive, "srednje", mrtve.
je moje začudenje, groze in gnusa pa ni.
če ne predstavljajo težav Confused , res ne vem kako naj bi si jih pojasnila.
Question vaše teorije prosim

Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 10. Feb 2004 20:37

PrispevekObjavljeno: Sre 10. Avg 2005 21:57 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Jaz sem imel tudi probleme s kačami, zmeraj sem nekaj bežal pred njimi, pa se jih bal. Pa občasno sem imel obdobja, ko so se mi bolj pogosto pojavljale.

Sedaj sem natreniral, da ko jih zagledam prvo pomislim na to, da sanjam, ne pa da takoj pomislim na strah...

Ko ji (kači) pustiš, da se ti približa, je čist OK, saj ti hoče samo kaj pokazati, ali pa pomagati. Pa itak, bat se je ne smeš. Wink

Kir - prijatelj kač in medveda
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
spira*la
Lucidna vajenka
Lucidna vajenka

PrispevekObjavljeno: Čet 11. Avg 2005 19:08 Odgovori s citatomNazaj na vrh

hvala, prijatelj kač!

navdušena nad tem, kako ti je uspelo obrnit situacijo sebi v prid. jas tut to - če še srečam kako!

še več teorij bi meelaaa!

Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 10. Feb 2004 20:37

PrispevekObjavljeno: Čet 11. Avg 2005 19:16 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Seveda mi to nebi uspelo brez pomoči prijateljev iz foruma, ki so mi dali idejo, naj si sprintam eno kačo in potem na nji treniram...

hvala Straw & company Very Happy

Kir - prijatelj kač in medveda
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
arctus

Pridružen/-a: Pon, 28. Mar 2005 20:28

PrispevekObjavljeno: Ned 21. Avg 2005 22:39 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Jst bi pa sam to pripomnil, da pri sebi sploh ne opazim, da bi se mi v sanjah pojavljali kaksni ponavljajoci se simboli. Moje sanje vedno zgledajo kot neko razburljivo zivljenje. Vcasih bi lahko posnel prov celovecerni film, toliko je dogajanja. Prave kriminalke. Ampak nikoli nic nadnaravnega, vedno je vse kot bi se dejansko lahko zgodilo. Razen kadar sem luciden, takrat recimo letim ali naredim kaj v resnicnem zivljenju neizvedljivega. Po mojem je to, da nimam nekih simbolov, znak da nasplosno nimam problemov v zivljenju. Ker simboli v sanjah naj bi te opozorili na nekaj, mogoce nekaj kar ni tako kot bi moralo biti...
Svoje sanje bi lahko se najbolje primerjal s paralelnim zivljenjem. Da se ponoci odcepim in zivim drugo zivljenje, zjutraj pa se spomnem samo delcev, ki pa se vedno predstavljajo veliko dogajanja.

Se nekaj bi rad povprasal. Dostikrat se mi sanja o alternativni podobi moje okoli kjer zivim. Urbanizacija je malo drugacna, v naselju kjer zivim je prov postavljen hotel. Jezero, ki se nahaja za naso hiso je v sanjah vecje, cez njega vodi most. Spet povezava z zgornjo mislijo, kjer sem navedel, kot da bi zivel v paralelnem svetu v sanjah, ker so se stvari razvile drugace. Ima kdo od vas podobne izkusnje?

lp,
arc
uneksia

Pridružen/-a: Tor, 06. Sep 2005 16:57

PrispevekObjavljeno: Ned 02. Okt 2005 13:27 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Zadnje čase se mi pogosto sanja o plišastih igračkah (ki so v sanjah žive) in pa o dojenčkih! Shocked (tudi o nosečnosti, porodu,...) Danes sem recimo sanjala svojo visoko nosečnost, porod in otroka do nekje pol leta starosti. Mislim...wtf?! Pa nimam u realnosti nikakršne želje po tem (pri 17 pa res še ne.... Very Happy)
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloMSN Messenger - naslov
lenka12ster

Pridružen/-a: Čet, 05. Mar 2009 16:43

PrispevekObjavljeno: Čet 05. Mar 2009 16:47 Odgovori s citatomNazaj na vrh

zdravo... neki me zanima, sanjala sem o mantri... vsaj to besedo sem imela v glavi zjutraj ko sem se zbudila. Nikjer ne najdem pomena te besede v sanjah... pa še nekaj, ta mantra naj bi bila izrisana iz peska in ko sem jo pogledala se je razblinila v nič...
spira*la
Lucidna vajenka
Lucidna vajenka

PrispevekObjavljeno: Čet 05. Mar 2009 20:31 Odgovori s citatomNazaj na vrh

striček Google ve veliko...

http://sl.wikipedia.org/wiki/Mantra

http://www.mojvideo.com/video-tibetan-mantra/ec01323bd7ba232d10d7

IsAdorA

Pridružen/-a: Tor, 10. Mar 2009 14:09

PrispevekObjavljeno: Tor 10. Mar 2009 14:14 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Pozdravljeni!

Meni se je danes tretjič v življenju sanjalo o nosečnosti.
Prvič mi je bilo nenavadno - bila sem mlada, o nosečnosti nisem razmišljala.. potem pa kar velik trebuh.
Drugič se mi je sanjalo nedolgo nazaj (kake štiri mesece). Noseča sem bila... pač velik trebuh.

Danes pa se mi je sanjalo da sem noseča. To dejstvo da imam velik trebuh, mi ni bilo nenavadno. Ampak čudno mi je bilo, da sem bila v bolnici in da mi je sestra rekla da bom rodila. Jaz pa niti nisem vedela da sem tako visoko noseča, niti nisem imela popadkov - le rahle bolečine. Bilo me je strah - poroda samega in pa tega, da ne vem če je z otrokom vse ok, ker nisem bila nič na pregledih.

Kaj menite da bi te moje sanje lahko pomenile? Občutek imam, da mi nekaj sporočajo...pa ne vem kaj.

Hvala za odgovor Rolling Eyes
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu