Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 moja prva izkusnja Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
arctus

Pridružen/-a: Pon, 28. Mar 2005 20:28

PrispevekObjavljeno: Čet 31. Mar 2005 20:27 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Pozdravljeni,

ok, tukaj bom napisal svoj prvi LD, ki se ga sploh spomnim in svojo prvo OBE/LD izkusnjo, za tem, ko sem to zacel intenzivneje raziskovati.

Prvi LD sem dozivel pri starosti okrog 15. let. Bil sem na vlaku in sem se brez posebnega razloga zavedal, da sanjam. Kaj je to spoznanje sprozilo, se ne spomnim. LD je trajal le nekaj sekund, zgodil pa se je med kratkim popoldanskim spancem.

Leta 2002 sem zacel raziskovati svet OBE. Moja vstopna tocka za to je bila novicarska skupina alt.out-of-body, skozi katero sem spoznal tudi alt.dreams.lucid. OBE in LD sem spoznaval vzporedno. Svoje misli sem takrat skoraj vsak dan zaposlil s to temo. Zacel sem tudi s pisanjem dnevnika sanj. V tistem casu sem bral knjigo Out of Body Experiences, avtorja Robert Peterson (www.robertpeterson.org). Z raziskovanjem sem se ukvarjal sedaj ze nekje 2 meseca. Sledil in prakticiral sem metode, ki jih knjiga opisuje za doseganje izventelesnega dozivetja ampak brez predvidenega uspega. Vse do nekega poletnega sobotnega jutra. Imel sem nenavadne sanje, kjer me je nekdo z iglami bodel v vrat in mi s tem povzrocal bolecino. Zaradi bolecine sem se zbudil a ze v tistem trenutku sem se zavedal, da nisem nekako popolnoma buden oz. da je nekaj drugace. Telesa nisem premaknil, oci sem zaprl nazaj in se v mislih sprostil. Kot bi si recimo predstavljal, da potujes skozi tunel, s telesom z glave naprej. Takoj za tem so se po celem telesu pojavile vibracije, ki so postajale vse mocnejse. Imel sem obcutek, kot da se mi dvigujejo noge. Seveda, ker je bilo takrat to moje prvo taksno dozivetje nasploh, me je malce zgrabila panika. Odprl sem oci, ker sem zelel videti, kaj se dogaja z mojimi nogami. Takoj sem se zbudil, vibracija pa so pocasi popustile.
Vedel sem, da so to bile tiste vibracije, ki jih knjiga opisuje in da sem ze blizje uspehu.

Minilo je nato nekaj tednov do ponovnega podobnega dozivetja. Nenadno sem se zbudil iz sanj in takoj zaprl nazaj oci, ne da bi premaknil telo (to je navse pomembno). S pretvarjanjem, da sem lahek kot pero in da potujem skozi tunel sem takoj zacutil vibracije po vsem telesu. Te vibracije pri meni ponavadi trajajo (po oceni, ki je lahko varljiva) do 8 sekund. Najprej sem videl le praznino, crnino, nato pa se zacne pocasi pojavljati vse cistejsa slika. Videl sem svojo levo polovico obraza, nato sem odskocil do okna in skozi okno ven na travnik. Nato sem se zbudil. To je bilo moje prvo dozivetje taksne vrste. Se vedno ne vem, ali je tu slo za dejanski OBE ali WILD. Za obe opredelitvi imam pomisleke. Namrec, za OBE velja, da so nadvse zivi in da se da dozivetje primerjati z dejanskim <waking life>. Za WILD, seveda je znacilno, da imamo kontrolo nad sanjami. Ta izkusnja ni bila cista, niti nisem imel moznosti kontrolirati poteka. Torej sem v svoj dnevnik zabelezil, da je slo pac za zavesten prehod v sanje.

Kasneje sem pri vseh podobnih izkusnjah imel popolno kontrolo nad dogajanjem, ki je sledilo "prehodu" (vibracijam), torej sem jih opredelil kot WILD, ker nobena izkusnja ni bila tako "jasna/cista", da bi jo lahko definiral kot OBE (po znacilnostih, ki jih dajejo OBE). Med izkusnje sem v dnevnik zabelezil tudi klasicne LD, ki so se razvili s pomocjo "reality checks". O teh in ostalih izkusnjah bom pisal se v prihodnje. Toliko zaenkrat, hvala za pozornost.

arc, 23
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Čet 31. Mar 2005 22:02 Odgovori s citatomNazaj na vrh

arctus je napisal/a:
Nenadno sem se zbudil iz sanj in takoj zaprl nazaj oci, ne da bi premaknil telo (to je navse pomembno). S pretvarjanjem, da sem lahek kot pero in da potujem skozi tunel sem takoj zacutil vibracije po vsem telesu.

arctus: Ta tvoja izkušnja se mi zdi zelo dober primer WILDa. Zbudiš se, ne ganeš se in se zavestno potopiš nazaj v sen. Perfekten WILD! Very Happy Na podoben način zadnje čase WILD udejanjam tudi sam: osredotočim se na občutek lebdenja telesa in zavestno zaspim.

WILD kot tak ne opredeljuje kontrole nad sanjami, temveč govori samo o tem, da je bilo doseganje lucidnosti izvedeno neposredno iz budnosti (wake initiated). Lahko ostaneš popolnoma brez kontrole ali pa lahko preideš tudi v navanje sanje (WIND) oz. ostaneš brez lucidnosti a še vedno storiš buden prehod v sanje (npr. vračanje v predhodne sanje).

Vsekakor si napisal zanimive izkušnje! Redno prakticiraš oz. dosegaš lucidnost? S čim trenutno delaš? WILD, RCji, še kaj? Very Happy

P.S. O tem kaj jaz definiram kot OBE in kaj kot lucidne sanje ne bi, na tem mestu bi edino rekel, da je to zame (vsaj zaenkrat) ena in ista zadeva. Lahko sem absolutno luciden, torej bo izkušnja več kot kristalno jasna, a bom še vedno vedel, da so to pač "samo" lucidne sanje, lahko izvedem out-of-body (občutek lebdenja pri WILDu) pa bom vedel, da bom še vedno pristal v sanjah ali pa v lastni sobi, ki pa bo spremenjena, torej le sanje.. Smile

Pridružen/-a: Pon, 28. Mar 2005 20:28

PrispevekObjavljeno: Sob 02. Apr 2005 18:46 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Zivjo.

OK, zanima me, ce tudi ti obcutis vibracije po telesu, pred vstopom v sanje, ker to je res nekaj nenavadnega. Obcutek, ki ga nisem obcutil se nikoli poprej.

WILD/WIND. Najveckrat se mi zgodi, da preidem v sanje kjer imam popolno kontrolo (lucidnost), ceprav teh "kontrol nad sanjami" je vec stopenj. Vcasih se mi zgodi, da se popolnoma zavedam sanj, potem pa nekako nimam tiste prave kontrole nad njimi oz. sploh ne vem kaj sedaj in takrat pridejo ven tisti nagoni, prvo na kar bi verjetno pomislil v <waking life>, ponavadi je to kaksen hitri seks s kaksno neznanko, ki se ravno takrat pojavi pred mano ali pa si jo narisem. Wink

Torej kaj delam sedaj, po navodilih iz ene knjige: Med dnevom se vcasih za hip ustavim in se pretvarjam, da so to sanje. Nadaljujem pot, hkrati pa delam tisto, kar naj bi pocel v lucidnih sanjah, torej opazoval okolico, se poskusal umirit ipd. vse z namenom, da bi lucidne sanje trajale dlje casa. Ker, ko se enkrat znajdes v lucidnosti je dobro imeti pripravljen nacrt, kaj bos sedaj pocel, ker drugace se prehitro zmedes, naredis neko neumnost, npr. razbijes kako sipo na avtomobilu, koga udaris in potem se seveda zbudis, ker se napetost prevec stopnjuje. Se vedno nisem dosegel tiste prave umirjenosti, verjetno zato, ker tudi v zivljenju nasplosno nisem nikoli bil umirjen -> to se seveda projecira v sanje.

Citiram:

pa bom vedel, da bom še vedno pristal v sanjah ali pa v lastni sobi, ki pa bo spremenjena, torej le sanje..

No tole mi je zanimivo, ker vecinoma mojih WILD-ov se zacne ravno tako. V moji sobi, iz moje postelje. Moja soba pa je vedno drugacna in na zacetku vedno temna, tako da moram odgrniti zavese ali pa nekako pomisliti na svetlobo, tako da se ta pojavi. WILD-i pri meni ponavadi trajajo veliko dlje kot pa LD znotraj sanj. Sprehajam se po nasi hisi, vcasih grem skozi okno na travnik. Nikoli ne odpiram vrat in okna ampak grem enostavno skozi njih Wink Na zacetku sem bil preprican, da dozivljam OBE, ker sem enkrat celo videl tisti "silver cord", ki naj bi predstavljal povezavo med tabo in mesto, od koder si zapustil telo. Kasneje sem ugotovil, da je tisti "silver cord" bil tam samo zaradi tega, ker sem toliko mislil in bral o njemu, torej se je pojavil tudi v sanjah. No, kasneje sem dozivel to, da sem se zbudil spet v svoji sobi, ampak ne v tisti, v kateri sem sel spat ampak v drugi. Ko sem se zbudil iz sanj, sem bil nekaj casa kar zmeden Wink To je bil zame nekaksen dodaten dokaz, da to ni bil OBE, razen ce lahko telo zapustimo na drugi lokaciji, kot pa kjer se nase telo nahaja v casu spanja.

Bom napisal se kaj vec v prihodnje...

lp,
arc
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Ned 03. Apr 2005 15:28 Odgovori s citatomNazaj na vrh

arctus je napisal/a:
OK, zanima me, ce tudi ti obcutis vibracije po telesu, pred vstopom v sanje, ker to je res nekaj nenavadnega. Obcutek, ki ga nisem obcutil se nikoli poprej.
Kakšenkrat ja, kakšenkrat ne, ne vem pa od česa je to odvisno. Čutim pa vibracije, če se npr. osredotočim na občutek telesa/lebdenja telesa in podobno (ne vedno). Kakšenkrat me dobesedno meče pol metra levo-pol metra desno. Wink

Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu