Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 Lucidne sanje ali ne? Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
nietzsche

Pridružen/-a: Ned, 29. Sep 2013 22:39

PrispevekObjavljeno: Ned 29. Sep 2013 22:43 Odgovori s citatomNazaj na vrh

zdravo
sem nov na tem forumu. In sem pred nekaj časa začel nekaj brat o teh lucidnih sanjah in me ful vleče v to. Ampak nevem kako začet.Niti nikjer ne najdem da bi bil opisan postopek kako naj začnem ali kaj. Mi lahko kdo razloži? Ali pove naslov kakšne knjige o tem?
lp in hvala za odg.
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Pon, 12. Dec 2005 12:26
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor 01. Okt 2013 13:40 Odgovori s citatomNazaj na vrh

nietzsche je napisal/a:
zdravo
sem nov na tem forumu. In sem pred nekaj časa začel nekaj brat o teh lucidnih sanjah in me ful vleče v to. Ampak nevem kako začet.Niti nikjer ne najdem da bi bil opisan postopek kako naj začnem ali kaj. Mi lahko kdo razloži? Ali pove naslov kakšne knjige o tem?
lp in hvala za odg.

Pozdravljen, nietzsche.

Če se želiš ukvarjat z lucidnim sanjanjem, je prvi korak to, da si sploh zapomniš svoje sanje. To najlažje dosežeš tako, da si jih kar se da redno zapisuješ. Izberi si torej primeren zvezek/beležko in vanj vsako jutro (oziroma vsakič, ko se zbudiš) zapiši vse, česar se spomniš - vsebine, asociacije in občutke, ki jih imaš ob bujenju,... - vse, česar se spomniš. Čez dan izvajaj teste resničnosti (RC-je) in vztrajaj - slej ali prej se ti bo uspelo ozavestit. Wink

Toliko čisto na kratko. Precej informacij o pisanju dnevnika, RC-jih in drugem lahko najdeš tukaj na forumu, splača se ti pogledat tudi na osnovno stran www.lucidnesanje.com , za kakšno dodatno informacijo pa pokukaj še na Umetnost Sanjajna ali pa preko linkov v mojem podpisu. Wink

Dobrodošel v svetu lucidnih sanj in seveda - veliko sreče pri doseganju lucidnosti! Bravo

lp,
Sašo

ImageImageImage
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloObišči avtorjevo spletno stran
nietzsche

Pridružen/-a: Ned, 29. Sep 2013 22:39

PrispevekObjavljeno: Pet 04. Okt 2013 18:13 Odgovori s citatomNazaj na vrh

smiley7 je napisal/a:
nietzsche je napisal/a:
zdravo
lp in hvala za odg.

Pozdravljen, nietzsche.

Če se želiš ukvarjat z lucidnim sanjanjem, je prvi korak to, da si sploh zapomniš svoje sanje. To najlažje dosežeš tako, da si jih kar se da redno zapisuješ. Izberi si torej primeren zvezek/beležko in vanj vsako jutro (oziroma vsakič, ko se zbudiš) zapiši vse, česar se spomniš - vsebine, asociacije in občutke, ki jih imaš ob bujenju,... - vse, česar se spomniš. Čez dan izvajaj teste resničnosti (RC-je) in vztrajaj - slej ali prej se ti bo uspelo ozavestit. Wink

Toliko čisto na kratko. Precej informacij o pisanju dnevnika, RC-jih in drugem lahko najdeš tukaj na forumu, splača se ti pogledat tudi na osnovno stran www.lucidnesanje.com, za kakšno dodatno informacijo pa pokukaj še na Umetnost Sanjajna ali pa preko linkov v mojem podpisu. Wink

Dobrodošel v svetu lucidnih sanj in seveda - veliko sreče pri doseganju lucidnosti! Bravo

lp,
Sašo

Hvala Sašo za tale kratek in temeljit odgovor,ker sem res potreboval nekaj kratkega in ne filozofiranje. Tako, da še enkrat hvala. No kar se tiče samih lucidnih sanj bom začel z zapisovanjem le teh in kot prvo bom še pobrskal o Teh RC-jih, kaj sploh to je. Tako da hvala za odg. in linke kjer še lahko najdem kaj glede sanj.

Lp
Smile
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu