Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 TIGER Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
thxart

Pridružen/-a: Tor, 20. Okt 2009 15:29

PrispevekObjavljeno: Sre 21. Okt 2009 21:51 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Najprej vsi lepo pozdravljeni!

Sem prvič tukaj in bi rad pohvalil to spletno stran, ki je res super. Predvsem zato, ker je zelo lepo sistematično urejena, polna nasvetov in prispevkov, ter zato, ker mi znova vliva moč za sanje...

Naj še samo povem, da se z lastnimi sanjami ukvarjam že kar nekaj let, da sem skozi njih prišel po naravni, spontani poti, ker so me zanimale že od malega (predvsem smrt, lastni jaz...), da so bile neizmeren vir mojega umetniškega dela in razmišljanja o stvarstvu...
Kar se litarature tiče, sem se vedno upiral na knjige Carlosa Castanede Wink

Moram tudi priznati, da nasplošno ne vadim kakšnih tehnik ali kaj, vedno pa si zjutraj poskušam spomniti kaj sem sanjal; tiste močne, lucidne sanje pa tako ali tako same pridejo in vedno tudi nekaj pomenijo...

TIGER

Pred nekaj dnevi sem sanjal, da sem nekje v planinah (ne previsoko), tam je bilo naselje hiš, in pa polno ljudi. Hrib in cesta sta se vila po pobočju navzgor... Vse skupaj sem dojemal ravnodušno, nakar se mi je v gozdu prikazal tiger. Za nekaj trenutkov sem si ga dobro ogledal, nato pa se je dogajanje preselilo nazaj v vas, kjer je bil vsesplošni preplah zaradi tigra. Naslednje kar se spomnim je, da sem bil v hiši in sem stopil skozi vhodna vrata, kjer je bila množica ljudi in pa zopet tiger pred menoj. na svoje začudenje, sem brez strahu stopil do tigra in ga pobožal po glavi (crklal sem ga kot malo muco;), kar mu je ugajalo. Scena se je zopet spremenila in vsi v vasi so se skrivali pred tigru. Tudi jaz sem dojel, da je tiger agresiven in zato sem zbežal v hišo in zapru vrata. Mislil sem že , da sem rešen, nakar je na moje največje začudenje tiger skočil skozi okno v vratih (v tistem trenutku sem pomislil: fak, kk je lahk skoču čez vrata oz od kod zj okno v njih) in planil po meni ter me ugriznil v desno zadnjico in kolk... Nato sem se deloma prebudil in se poglobil nazaj, kjer sem potem v vasi razkazoval svojo zadnjico (neka bula se je poznala, pa bolelo me je še) in se hvalil naokrog, nato pa sem se čisto prebudil.

Ob vsem tem sem občutil najprej lepoto in občudovanje, nato pa neko zavedanje ter strah...
Kakor koli, ko sem se prebudil je ob meni ležala punca in pa desna stran riti me je bolela (verjetno sem nerodno spal ali kaj).
Nasmejal sem se in malo poljubčkal svojo drago, nato pa sem zaspal z mislijo, da premagam tigra.......

Kandidat
Kandidat

Pridružen/-a: Pon, 22. Okt 2007 13:30
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob 31. Okt 2009 23:35 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Zanimive sanje. Very Happy
Pa kdaj tudi probaš sanje interpretirati?
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
annmary
Lucidna novinka
Lucidna novinka

Pridružen/-a: Sob, 31. Dec 2005 18:38
Kraj: ----

PrispevekObjavljeno: Ned 01. Nov 2009 0:44 Odgovori s citatomNazaj na vrh

thxart je napisal/a:
Najprej vsi lepo pozdravljeni!

Sem prvič tukaj in bi rad pohvalil to spletno stran, ki je res super. Predvsem zato, ker je zelo lepo sistematično urejena, polna nasvetov in prispevkov, ter zato, ker mi znova vliva moč za sanje...

Naj še samo povem, da se z lastnimi sanjami ukvarjam že kar nekaj let, da sem skozi njih prišel po naravni, spontani poti, ker so me zanimale že od malega (predvsem smrt, lastni jaz...), da so bile neizmeren vir mojega umetniškega dela in razmišljanja o stvarstvu...
Kar se litarature tiče, sem se vedno upiral na knjige Carlosa Castanede Wink

Moram tudi priznati, da nasplošno ne vadim kakšnih tehnik ali kaj, vedno pa si zjutraj poskušam spomniti kaj sem sanjal; tiste močne, lucidne sanje pa tako ali tako same pridejo in vedno tudi nekaj pomenijo...

TIGER

Pred nekaj dnevi sem sanjal, da sem nekje v planinah (ne previsoko), tam je bilo naselje hiš, in pa polno ljudi. Hrib in cesta sta se vila po pobočju navzgor... Vse skupaj sem dojemal ravnodušno, nakar se mi je v gozdu prikazal tiger. Za nekaj trenutkov sem si ga dobro ogledal, nato pa se je dogajanje preselilo nazaj v vas, kjer je bil vsesplošni preplah zaradi tigra. Naslednje kar se spomnim je, da sem bil v hiši in sem stopil skozi vhodna vrata, kjer je bila množica ljudi in pa zopet tiger pred menoj. na svoje začudenje, sem brez strahu stopil do tigra in ga pobožal po glavi (crklal sem ga kot malo muco;), kar mu je ugajalo. Scena se je zopet spremenila in vsi v vasi so se skrivali pred tigru. Tudi jaz sem dojel, da je tiger agresiven in zato sem zbežal v hišo in zapru vrata. Mislil sem že , da sem rešen, nakar je na moje največje začudenje tiger skočil skozi okno v vratih (v tistem trenutku sem pomislil: fak, kk je lahk skoču čez vrata oz od kod zj okno v njih) in planil po meni ter me ugriznil v desno zadnjico in kolk... Nato sem se deloma prebudil in se poglobil nazaj, kjer sem potem v vasi razkazoval svojo zadnjico (neka bula se je poznala, pa bolelo me je še) in se hvalil naokrog, nato pa sem se čisto prebudil.

Ob vsem tem sem občutil najprej lepoto in občudovanje, nato pa neko zavedanje ter strah...
Kakor koli, ko sem se prebudil je ob meni ležala punca in pa desna stran riti me je bolela (verjetno sem nerodno spal ali kaj).
Nasmejal sem se in malo poljubčkal svojo drago, nato pa sem zaspal z mislijo, da premagam tigra.......

Se bojiš nečesa,kar ne poznaš povsem?
Zanimive sanje.. Wink Kraj kjer opisuješ mi je tako znan.... Laughing si videl morda tudi vinske trte vse okrog hiš?
In tiger.... Laughing
Zakaj bi se ga bal...saj si ga božal......pa zakaj si bežal pred njim? Morda,pa je čuval ljudi ,ki so živeli v vasi.
Probaj naslednjič,če ti bo uspelo videti tigra vprašat kaj...se mi zdi,da je to tvoja energija-ti si ta tiger Rolling Eyes Laughing

thxart

PrispevekObjavljeno: Pon 02. Nov 2009 18:52 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Oj Neits,

ja, sj pravim- večina mojih pesmi (knjiga še ni objavljena;) je interpetacija sanj, poleg tega veliko razmišljam o tistih, ki mi nekaj pomenijo in se jih še danes spominjam, kot bi jih sanjal včeraj...

Zdj, kako interpertirat sanje samemu sebi se mi zdi najtežje.
Najprej moraš upoštevati, da so sanje iluzija, odsev naše duševnosti in mentalne zavesti. Sanje so gradnik domišlije, izven meja resničnega (fizikalni zakoni), ki preiskušajo možnosti za prihodnost in to se potem odseva v našem razmišljanju in ustvarjanju...
Takšne sanje imamo vsak dan in jih večinoma pozabimo (so samo sestavljanke slik in dogodkov; črpane iz spominov).

Druga pomembna stran interpetacije pa je povezana z globjimi sanjami, tistimi, ki si jih dobro zapomnimo (ker nas fascinirajo, prestrašijo ali nas popeljejo v neznano) in nas lahko spremenijo za celo življenje Wink
Te so predvsem povezane s našimi čustvi in nepozabnimi doživljaji (dobrimi ali slabimi), ki nam kažejo refleksijo samega sebe in okolice in nam odgovarjajo na najglobja vprašanja, ki jih nezavedno postavljamo vsak dan znova in znova, ter nas pripravijo na prihajajoče izive ali srečanja z nekom (včasih sem jadralno letel, pa se mi je zato spomladi pred sezono vedno sanjalo, da letim;)

Tretja stvar je pa nedvomno lucidnost in tehnike s katerimi se da spreminjati našo zavest v sanjah.
Jaz se tu ne bi preveč poglobil, ker sem še začetnik Wink in tudi zato, ker, če vspostavimo popolno kontrolo nad sanjami, potem je interpetacija odveč.

Bom še annmar napisal, kaj si mislim o tigru, tako da...

lp

PrispevekObjavljeno: Tor 03. Nov 2009 21:30 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Pozdravljena še annmar,

mislim, da ni bilo kakšnih vinskih trt, bolj kot ne sem bil osredotočen na to, da bi prepoznal tigra oziroma koga predstavlja... Lahko bi bila moja Senta(tudi to sem razmišljal vmes), jaz ali moj oče (ki me je v petek prav nesramno napadel;), med drugim sem zaradi teh sanj pristal tukaj na forumu, saj sem brskal po internetu in iskal kaj bi lahko tiger pomenil (pomenil naj bi zavist;)...
Te sanje za mene predstavljajo več kot ena sama misel in njen resnični pomen bom odkril šele nekje v prihodnosti........ Wink

lp

Lucidna novinka
Lucidna novinka

Pridružen/-a: Sob, 31. Dec 2005 18:38
Kraj: ----

PrispevekObjavljeno: Tor 03. Nov 2009 22:21 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Lepo pozdravljen!
Kaj če je tiger tvoja totemska žival?
Šamani povezujejo energijo tigra z izražanjem strasti, moči, predanosti in čutnosti.
http://www.mavrica.net/tiger-totemske-zivali_clanek_54.html
Bravo
Morda boš res marsikaj odkril šele v prihodnosti Wink

Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu