Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 blizu? Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
ernestro

Pridružen/-a: Čet, 10. Apr 2008 12:52

PrispevekObjavljeno: Čet 10. Apr 2008 13:33 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Pozdravljeni!

Pred časom sem se naključno srečal z pojmom lucidnih sanj...in se seveda navdušil nad vsem skupaj...mogoče se posebej zato, ker sem zadnje čase imel dolgo obdobje ne-sanjanja, med tem ko sem v npr. v času gimnazijskih let sanjal bujno in nepredvidljivo (kar je bil ravno čar), in sem bil vesel, da grem spat, ker me je prav zanimalo, kaj bo tisto noč na sporedu...

discipliniran kot sem, sem se komaj pripravil do nečesa takega, kot je pisanje dnevnika, pa še ču-be-dno se mi je zdelo. No, pol sem ugotovil, da si praktično ne zapomnim nič za več kot en dan....no, in sem ga začel pisat..in ga še. No, danes je en mesec od začetka, ampak imam komaj 9 vnosov: )
pač, nimam vsak dan časa in volje, izpiti mi vlečejo sok, bla bla...no, ampak fora je, da je bil skoraj vsak vnos v dnevnik daljši od prejšnjega...kasneje se je normaliziralo, na začetku pa je eksponentno skočilo iz štirih stavkov na...mini zgodbico. No, ampak nasploh je čudno pisati o sanjah, ker je to taki oklestek, da ni primere. čeprav....

Ok, zdravo!, moje ime je Jerne., nov sem tukaj...pozdravljeni...lepo je, da obstaja ta forum, ker z sanjami in spanjem pa se res noben normalen človek dans ne ukvarja..., me veseli, ghehe

Torej, zapomnim si vedno več, in vedno več sanjam...ampak danes, pa sem über-sanjal...občutek, kot da bi celo noč.....ne bi šel v podrobnosti, ker niti ni pomembno (razen, da so mi ugrabli mačku in je bla na Al Kaida-binladn-style video posnetku emitirana nekje iz iraka...damn mediamericans), pomemben se mi zdi samo en del sanj...

prve sanje, ki se jih spomnim, so bile prave čheške sanje...bil sem na kolesu, se vozil po travniku, zraven pa je bil neka narodna (ali ne-rodna) muzika od kao andreja šifrerja, in pol se nama je pridružil še boštjan romih in smo skup poskakovali in veselo peli (??)...in vse skup je imelo smešen pridih (gotovo)...no, čez tri epizode sanj se spomnim, da sem bil v sobi z dvema profesorjema in sofaksščanom, in smo nekaj štimali na računalnik. No, in takrat sem pomislil "joo, kaj se mi je prej sanjalo", in sem že začel govorit profesorju "samo res, kaj se mi je prej..".. in me je gladko presekal in začel nekaj drugega govort...no, v mislih se mi je še vedno rolal nadgoveji prizor iz prejšnjih sanj in sem bil precej vnet, da bi jih delil z sanjskimi osebki...ampak vsakič, ko sem začel govorit, nisem mogel priti do besed "...sanjalo!!!", ampak vedno le začetek stavka, ker me je prej prekinil profesore..daMN! Probal sem magičnih trikrat in pol sem si mislil kurc te gleda in sanjal naprej....čeprav mi je vedno, ko me je prekinil, za stopničko višje nabil merico frustracije in navdušenja...

Prekinit ga pa nisem upal,..oz. se nisem čist zavedal, da ga lahko, ob enem pa sem se zavedal, da sem PREJ sanjal...in vsega ostalega se spomnim kot dokaj robotsko..pač večinoma vodene sanje..ampak tega, da sem mu hotel povedat prejšnje sanje...tu pa je neki novi! filing prisotni...taki peep through...v zavest. namera je bla velika, ker so mi ble prejšnje sanje (doživeto) precej smešne. občutek budnosti, normalnosti (pač, tako kot "podnevi vidiš skozi svoje oči") tudi... Ko sem se prebudil, sem začel punci razlagat vse sanje, bla bla bla, in šele ko sem ji povedal to, me je prešinlo, da pa to je "nekaj"....?! ampak mi pride naprej, kot da mi lastni um ni dovolil, da bi povedal v sanjah, kaj sem prej sanjal, "ker če bi me prof. poslušal, bi s tem dopustil možnost za moj "hej...kaj pa...če so tui to sanje?" " ...

uff..mogoče sem malo prezabluzil...v sanjah bi lahko sanje veliko boljše razložil, kot v budnosti..hehe...kar..pokazal bi jih..
Kakorkoli, hvaležen bi bil za kakršnekoli "insighte", so-izkušnje, besedo, perspektivo ali pa dve...lep pozdrav vsem! J.

Nazadnje urejal/a ernestro Čet 10. Apr 2008 14:25; skupaj popravljeno 1 krat
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
ernestro

PrispevekObjavljeno: Čet 10. Apr 2008 14:05 Odgovori s citatomNazaj na vrh

aja, pa še to...saj veste, ko v sanjah (navadnih) pač stvari sprejmeš kot take, četudi so bizarne..npr. veš, da je sneg, čeprav ga ne vidiš, ampak pač je, veš da je. gledaš sestro, čeprav ima drug obraz, ampak JE ona. vprašanje ne obstaja...pač je. no...ko sem videl mojo mačko na tv-screenu, sem si rekel :"ej, to že ni moja mačka"...ampak sem pol "čez čas" sprejel, da je in se podal v tri delno epizodo iskanja, seveda večinoma na vozičku brez volana.
ampak še nikoli mi ni uspelo, vsaj ne pomnim, presodit česa takega v sanjah.
kaj pravite..a bo? : )
Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Čet 05. Jun 2008 22:30 Odgovori s citatomNazaj na vrh

ernestro je napisal/a:
veš, da je sneg, čeprav ga ne vidiš, ampak pač je, veš da je. gledaš sestro, čeprav ima drug obraz, ampak JE ona. vprašanje ne obstaja...pač je. no...ko sem videl mojo mačko na tv-screenu, sem si rekel :"ej, to že ni moja mačka"...ampak sem pol "čez čas" sprejel, da je

E, ja, false knowledge ali kako že temu rečemo. In to, da bo um našel neko razlago tudi za kakšne zelo bizarne situacije in jo sprejel kot normalno. Wink

Sorry za tako pozen odgovor, upam da si še kje v bližini. Wink

PrispevekObjavljeno: Ned 31. Avg 2008 21:12 Odgovori s citatomNazaj na vrh

ja, spet sem se pomaknil v bližino.

no, do tega trenutka sem parkrat za par sekund pokukal v lucidno stanje. precej zanimiva zadeva. nekako možgane odpirajoča: )
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu