Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 lucidne sanje in njihov pomen Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
loonanai

Pridružen/-a: Pet, 08. Feb 2008 11:42

PrispevekObjavljeno: Pet 08. Feb 2008 13:10 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Živjo! Na tem forumu sem nova, mogoče ste o tem že kaj pisali, vendar upam, da še ne, da se ne bomo ponavljali...

Namreč pred parimi dnevi sem imela precej žive sanje, ki jih še danes razvozlavam. Naslednji dan sem od nekje iz podzavesti vlekla izraz "lucidne sanje" in našla sem tale forum... Vse je povezano. No, lucidne sanje imam večkrat, ampak tele sanje so bile prav zanimive... In sicer, sestavljene so bile iz dveh delov, vmes ni bilo nikakršnega prebujanja, ampak se je zgodil kar "avtopreskok". Prve sanje so bile približno nekaj takega:

Bila sem v enem velikem prostoru, kot da bi bil nekakšen šoping center, ampak to ni bil. Bil je popolnoma nerealen prostor, obdan s steklom oziroma ogledali, bil je zelo svetel in sestavljen iz dveh polov (rekla jim bom točki A in B). No, med A in B je bil ogromen prepad, iz A pa si na B prišel preko mostička, ki je bil v bistvu kot električne stopnice, električna preproga, kakršne imajo na letališčih. No, mostička sta bila dva, eden je šel od A k B, drugi pa od B k A. No, in jaz sem bila na enem, neki moški (slavna oseba, ki mi je precej simpatična) pa na drugem. In vse skupaj je izgledalo, kot da me ta oseba lovi, jaz sem v bistvu bežala. Počutila sem se, kot da sem v videospotu (on je namreč član neke skupine)...
Iz tega se je naredil (ko sem se "zavedala", da bežim, da sem nekako ogrožena) preskok k drugim sanjam. Te so izgledale nekako takole:
Bil je neskončen prostor, vakuum, kot vesolje. Bila je močna barva - ultravijolična, lepa globoka, topla modra barva. Zakon barva, počutila sem se super! Iz nekje zgoraj je bil potegnjen škripec in gugalnica... Jaz sem sedela na gugalnici in se zibala.... Okoli mene samo barva, ultravijolična.... In jaz se gujsam... Bilo je kot nek nerealen svet, veliki srebrni, violični metulji, vile... so letale okoli mene. Kot da bi bila v neki projekciji, v nečem neresničnem, ali mogoče v vesolju. Še vedno je bila prisotna tista moška, srepeča energija, ampak jaz sem bila tam varna. Vedela sem, da je to nerealnost, nisem čisto sigurna, da sem tudi vedela, da imam resnične sanje...

Sedaj me zanima sledeče (če seveda pozna kdo pomene):
- kaj predstavlja ta globoka ultraviolična barva... Bila je resnično izrazita in od vsega mi je najbolj pomembna... Najbolj mi je ostala živa od teh sanj, najbolj v spominu. Zakaj prostor - NIČ?
- prepad in škripec od neznano kje, oziroma prepad in električni trak (na katerem seveda nisem tekla, ampak samo stala in čakala , da bom prišla na drugo stran)
- zakaj lov, preganjanje in beg pred to znano osebo? zjutraj sem si rekla v šali "zakaj ga nisem počakala, da bi videla, kaj bi bilo" Smile Kako bi to storila?

No, danes so se mi sanjale tri različne sanje, dve od njih povezani z vodo (v enih je bilo morje in ob morju 2000 m visok klif... Točno se spomnim višine, ki pa je seveda nerealna, v drugih pa sem sanjala svoj blok, parkirišče in avto, vedela sem, da bo poplavilo, jaz pa sem iz avta vezla samo neke cedejke, ker "bi bile potem zanič, če bi jih poplavilo" - v tem smislu. Potem so bila neka bitja, ki so prihajala iz vode...). Toliko različnih sanj, vse povezane z vodo...

No, ne vem, če tole spada v kontekst, vseeno pa upam, da ima kdo kakšen nasvet Smile
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
Trstek
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Ned, 22. Jan 2006 22:18

PrispevekObjavljeno: Pet 08. Feb 2008 15:45 Odgovori s citatomNazaj na vrh

LP!

zanimiv način najdenja foruma :] ...

drgač pa za razlago sanj - to mora bl vsak zase poiskat/vedt, ampak vrjetn kdo ve kaj vse te reči pomenjo več al manj...

drgač pa če bi jst tole sanju bi si tkole razlagu:
-lovlenje pa osebe to je vse očitno asociacija iz videospota
-stavba (aj tut u spotu?) drgač btc ene parkrat zašli tja velik jih je k majo špegle povsod
...itd

drgač ultravijolična barva ? Smile mislm da je za naše oči nevidna :] ...

Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloMSN Messenger - naslovICQ številka
loonanai

PrispevekObjavljeno: Pet 08. Feb 2008 16:20 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Trstek je napisal/a:
LP!
drgač pa če bi jst tole sanju bi si tkole razlagu:
-lovlenje pa osebe to je vse očitno asociacija iz videospota
Ne, nisem videla takega spota, ampak občutki so bili, kot da bi nastopala v njem... Tudi ne verjamem, nisem tako "mladostniško neumna", da bi se šla take stvari Smile Pač mi je všeč muska, najdem se notri, pevec pa je tudi za "ponucat" Smile

-stavba (aj tut u spotu?) drgač btc ene parkrat zašli tja velik jih je k majo špegle povsod

Stavba me niti malo ni spominjala na BTC ali karkoli našim centrom podobnega..Mogoče bolj kakšna space varianta... Po pravici se ne spomnim direktno špegl, ampak samo VEM, da so bila tam...

drgač ultravijolična barva ? Smile mislm da je za naše oči nevidna :...]

Je nevidna, ravno v tem je catch.. Zato so verjetno to bile lucidne sanje...A si predstavljaš, kakšna bi bila ultravijolična barva?! No, tako sem sanjala. Modra, violična, srebrna, biserno bela, vse zmešano..
Trstek
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Ned, 22. Jan 2006 22:18

PrispevekObjavljeno: Pet 08. Feb 2008 16:49 Odgovori s citatomNazaj na vrh

err Smile tole sm jst pravu zasse če bi sanju :] ...
drgač pa ja štekam kaj mislš z ultravijolčno

glede na današnje sanje - sj men se v zimskem cajtu tut skos pojavla voda->morje itd vrjetno kot podzavestno hrepenenje po toplejšem vremenu pa počitncah

Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloMSN Messenger - naslovICQ številka
Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 10. Feb 2004 20:37

PrispevekObjavljeno: Sob 09. Feb 2008 0:09 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Poizkusi si stvari razlagat tako, da pomisliš kaj določena stvar pomeni, potem pa malce improviziraš in premišljuješ kaj ti kaka stvar pomeni v povezavi s čustvi iz sanj.

most: povezovalec dveh bregov(A-B)
električne stopnice: potovanje brez napora

zanimivo, da so ti tudi sanje preskočile: menjava prostora (A-B)
gugalnica: prestavljanje iz ene strani na drugo(A-B) in spet nazaj(A-B-A-B...)
realnost-sanje(A-B)...

Če si zapišeš sanje lahko kasneje tudi kaj ugotoviš iz njih in se jih čez čas tako sama naučiš razlagati.

beg - nič: bežanje pred ničemer.

Kir - prijatelj kač in medveda
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Sob 09. Feb 2008 13:39 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Dobrodošla na forumu!

loonanai je napisal/a:
zjutraj sem si rekla v šali "zakaj ga nisem počakala, da bi videla, kaj bi bilo" Smile Kako bi to storila?

Če bi te sanje bile lucidne, bi na tak način kot si razmišljala, po tem, ko si bila budna, razmišljala v sanjah. Torej bi si v sanjah rekla, to so sanje, sedaj se bom zavestno odločila, da ne bom več bežala in ga bom počakala. In potem, khm... Mr. Green

Torej na tvoje vprašanje, kako bi to storila, je najbolj preprost odgovor: tako, da se v sanjah ozavestiš in spremeniš njihov tok, da torej postaneš lucidna.

PrispevekObjavljeno: Tor 12. Feb 2008 11:29 Odgovori s citatomNazaj na vrh

No, danes so se mi ponavljale ene in iste sanje... In sicer, jasno sem poslušala moje ime (sicer moj nick, ime moje psičke - ne vem, zakaj sem na to ime tako navezana - Loonanai)...

Skozi sanje se je ponavljalo "Loonanai je bila v prejšnjem življenju zvezda..." Nobenih slik, nobenega dogajanja, samo ta stavek se je vrtel... Vmes sem se nekajkrat zbudila, in ko sem zaspala znova in znova...

Nazadnje urejal/a loonanai Tor 12. Feb 2008 11:35; skupaj popravljeno 1 krat
loonanai

PrispevekObjavljeno: Tor 12. Feb 2008 11:29 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Zdanjič pa sem sanjala tole:

Bila je tema, z nekom sem sšal skozi naše mesto, ljudi nikjer... Moja mami je bila v nki zgradbi, kjer je bila včasih notri trgovina (Šivilja je imela notri svojo trgovino), danes je gostilna. Ampak moje dogajanje je bilo v času šivilje, toliko vem, to pa je nazaj nekih deset let. No, jaz sem šla s tem človekom (nimam pojma, s kom) in hiše za nama so se začele podirat. Ko sva šla mimo te hiše, kjer je bila moja mami, se je odkrušila streha, midva sva tekla čez cesto in ona je ravno pravšnji čas prišla iz te hiše... Zanimivo je bilo, da je bila ta hiša edina v vrsti, ki se ni podrla istočasno, ampak šele potem, ko je moja mami prišla ven...
Celo mesto je bilo v kaosu, vse se je podiralo, ne vem pa zakaj... Potem smo hoteli iti v drugo mesto (kjer je bilo stanje OK), kjer je delal moj fant, a ga nismo dobili na telefon...

Večkrat sanjam temo, noč in neko dogajanje kot tole. Je vojna, je kaos, je potres, poplava... Ni važno, kakšno je dogajanje, večinoma je NOČ...

Grozljivo...
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu