Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 Lovim zvezde.. Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
annmary
Lucidna novinka
Lucidna novinka

Pridružen/-a: Sob, 31. Dec 2005 18:38
Kraj: ----

PrispevekObjavljeno: Sob 07. Jan 2006 18:14 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Kot otrok sem veliko sanjala,še dandanes se spominjam nekaterih sanj.
Spominjam se,ko sem nekoč kot deklica sanjala sanje o zvezdah.Bila je noč in sijale so zvezde.Videla sem svetleče se zvezde in si zaželela,da dosežem eno od njih.Stežavo sem stegovala roko proti nebu in hotela na vsak način doseči nemogoče.Tedaj se mi je zaželjena zvezda toliko približala ,da sem jo lahko,a s težavo dosegla..
Bolj intenzivne sanje,ki se jih zelo dobro spominjam,so se pričele v obdobju,ko sem doživljala resne krize ,ko sem pričela pot odraslosti.Takrat sem tudi veliko mislila o smislu življenja in o smrti.Bila sem stara pribl.22 let.
Začele so se more.Spominjam se polne lune,ki je sijala skozi okno spalnice.Nekaj dni zaporedoma me je mučila mora.Občutek,da je nekdo ob meni in me opazuje.Ob tem sem se sanj zavedala a moči,da bi se soočila z moro nisem imela,niti premakniti se nisem morala,ne spregovoriti ne.Dan za dnem sem bila bolj izčrpana in brez energije.Tedaj sem se v sebi odločila,da bom zbrala moč in videla kaj je to kar se je dogajalo z mano.Kot sem pričakovala,se je zopet pojavila mora ,tedaj sem zbrala v sanjah vse moči in se z vso močjo dvignila iz postelje v sedeč položaj ter široko pogledala,kaj je to.Za trenutek sem ugledala ob sebi sedečo pojavo,kot neka vidna energija.Bil je nek moški imel je prestrašene oči,ves v črnem,lase je imel gladko počesane nazaj.Z vsem dihom sem zazijala nanj,naj odide od koder je prišel in naj me pusti pri miru.
Takrat sem tudi začela sama od sebe tudi risati,vse tisto,kar sem doživljala in kar sem čutila.Ob vsem tem mi je stala ob strani moja zelo dobra prijateljica in soseda .Sama,mi je kazala tudi tehnike risanja,je pač nadarjena umetnica,sicer aranžer.
Po tistem so se začele tudi "posebne"sanje,ki sem jih razlikovala od ostalih sanj.
Zgodba je dolga,ni čudno,da me zanima sanjski svet.O tem pozneje..[/b]

annmary
Lucidna novinka
Lucidna novinka

PrispevekObjavljeno: Ned 09. Jul 2006 16:30 Odgovori s citatomNazaj na vrh

7.7.2006--petek,ob 4h zjutraj:
Zvečer sem šla pozno spat,še prej sem iskala notranji mir ob prižgani sveči in primerjala vid desnega očesa z levim.Na levo oko vidim zelo slabo,ob sveči pa se mi je dozdelo,da vidim,ampak drugače,svetlejše in v malo drugačni obliki...
Težko sem zaspala in sem nato sanjala "posebne"sanje:
S prijateljem(že nekaj časa sva zopet skregana)sva visoko letela nad nekim zelenim hribovjem.Z nama je bil nekdo,ki naju je vodil.Nisem bila pozorna toliko nad"vodnikom",bolj nad tistim,kar sem videla iz višine.Potem je ta kao vodnik usmeril najino pozornost nad dvema manjšima hriba."Poglejta zdaj",je rekel in tista dva hriba sta se združila,nastal je eden večji hrib,na katerem je bilo videti mnogo različnih hišic,kot neka posebna vasica ali večji kraj.V trenutku sva bila tam med množico ljudi.Imeli so neko praznovanje(praznovanje čarovnic ).Znašla sva se sredi trt z velikimi latniki.Prostor med ostalimi trtami je bil velik,kot ozke ulice,ob katerih so v vrstah stali raznorazni ljudje in opazovali čarovniške parade.Midva s prijateljem sva šla v zadnjo vrsto in kar na sredi"ceste"opazovala prihajajočo parado.Zagledala sva največjo"maskoto",pribl.6-7m visoko smrt,ki je bilo moškega spola.Spremljala sta"ga"dva manjša osebka.Slišala se je glasba iz filma"vojna svetov".Popadel naju je strah,skrila sva se med ostalo množico ljudi in čakala,da gre tisto mimo."Smrt"naju je opazil in da naju ne bi še bolj prestrašil je kar zavil nekam drugam v drugo smer.
Po tistem sva bila tam,kjer so delili hrano.Neka"čarovnica"je rekla,kako bi jedla nekaj kar je s čokolado.Iskala sem nekaj podobnega čokoladi in našla toster,kjer je bil kos kruha s čokolado.Hotela sem ji ponuditi,pa me je pričela zgečkati okoli pasu in nagajati.Spomnila sem se na aikido in na misel mi je prišlo,da izvaja na meni ta preizkus.Potem sem se zbala,da mi hoče ukrasti denarnico,da je bil tisto samo trik,da me zmede.Prepričana sem bila,da so denarnico sunili tudi mojemu prijatelju,on je bil itak že "nasekan"-v sanjah.Potem me je zbudil hrup sosedov,ki živijo nad menoj...škoda...

annmary
Lucidna novinka
Lucidna novinka

PrispevekObjavljeno: Ned 19. Nov 2006 4:52 Odgovori s citatomNazaj na vrh

http://www.youtube.com/watch?v=9EyFW6XO7nk&mode=related&search=
-----------------------------------
Ta mesec bo minilo 23 let odkar te ni več...

Prejšnji teden sem se pogovarjala s teboj,ob tvoji sliki.
Risala sem tvoj portret,nikoli prej mi kaj takega ni prišlo na misel..oprosti,za moje zmote v življenju...saj si me opozarjal,pa te nisem razumela..jezna sem bila,ker nisi bil tako močan v duhu,kot v zemeljskem življenju! In tudi poslovil se nisi..bolezen je bila hitra in močna,nisi ji bil kos.
Tako mlada sem bila še in željna očetove besede,varnosti...edini si bil,ki si mi vedno stal ob strani,rad si me imel,tako kot sem bila...skozi mene si videl del sebe,a tega mi nisi vedel pokazati.
Rišem tvoje obrazne poteze te iščem in se pogovarjam s teboj.Poglej tvoja barva oči je drugačna ampak poteze so podobne in nos,usta,oblika glave...samo,da si bil ti svetlopolt in jaz po mami temnopolta.Rad si imel mamo,četudi je niso marali tvoji sorodniki,ker je bila"temna".Zakaj je moral alkohol biti tvoj zaveznik?Nemočen si se vdajal težkemu fizičnemu delu in alkoholu,prešibak,da bi ozavestil svoje sanje,ki si si jih gojil,že kot otrok.Seveda še težje je bilo živeti,ko si se zavedal,da obstaja še kaj drugega in ne samo življenje samo in živeti kot ovca...
Dovolj!
-----------------
Takoj po tvoji smrti,si mi stal ob strani.Najprej si mi prišel povedat,da si na "drugi strani"...razumela sem tvoje namige,kajti dobro sem te poznala v človeškem življenju.Bil si grobar,to je bil tvoj "hobi",poleg svoje redne službe.Tu si torej našel svoje presvetlenje??Kako,da šele sedaj to razumem?
Hvala ti moj oče,moj človek,ki me je sanjal,še preden sem se rodila!In za mano so še moja dva potomca...ženskica in moški!
Hvala ti,ker mi stojiš ob strani,me hraniš z nevidno hrano,me čistiš z nevidnim milom,me česeš z nevidno krtačo..moja obutev je hitro izrabljena,a vedno čaka druga,novejša...
------------------
Rišem tvoje poteze,gledam usta,jih senčim in bolj kot te senčim,jasneje te vidim...slišim tvoje pokašljevanje,tvoje besede....koliko časa te nisem videla in slišala!
Tvoja lepa nebodigatreba!

annmary
Lucidna novinka
Lucidna novinka

PrispevekObjavljeno: Pon 11. Jun 2007 19:30 Odgovori s citatomNazaj na vrh

28.3.2007
------------
S prijateljem sva bila v družbi z mladino.Slišala se je glasba.Takoj zraven je stala lepa hišica,v katero sem iz radovednosti stopila.Notri sta za mizo sedela dva moška stara približno 50 ali 60 let,v zrelih ,izkušenih letih.Spominjala sta me na ruske bojevniške face,visokorasla,z obritimi glavami.Ponudila sta mi kokain,,nista me silila,sama sem se morala odločit.Povedala sem jima,da da prvič poskušam to zadevo in v sanjah sta mi razložila kako se s tem ravna...Zagotovila sta mi,da se nimam česa bati in da sem zrela za to.Poljubila sem najprej prvega nato drugega.Stvar sem vzela v roke in s pomočjo slamice vlekla prah v nos.Enkrat-dovolj bo, sem si mislila.
Po tistem sem v sanjah čutila notranji mir,nato sem odšla ven.Moj prijatelj mi je deloval,kot bi bil jezen name,niti ogovoril me ni,šel je nekam okrog za hišo.Pojavila se je mladina in šla v isto smer za njim,tudi neka mlada punca z dolgimi svetlimi lasmi...Nima veze sem si mislila itak mi je dobro ,boljše kot z njim.
Pogledala sem v nebo,bila je temna noč z redkimi zvezdami in čisto na vrhu nad mano sem zagledala oko,kako me gleda.Bilo je svetlo in beločnice so delovale nekoliko zardele.Kako lepo in posebno sem si mislila.Po tistem je prišla k meni punca z dolgimi svetlimi lasmi in vzkliknila"glej,ki vidi!"Oko se je začelo umikati,izginjati nekam v vesolje....Škoda sem si mislila,kot,da ni hotelo,da drugi vidijo.
...morda me včasih telepatsko slišijo bitja iz vesolja...
http://www.youtube.com/watch?v=VYRZsbPoLb4

Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu