Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 Sanje o smrti in kako jih pregnati? Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
zima

Pridružen/-a: Ned, 10. Sep 2006 0:57
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned 10. Sep 2006 2:36 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Kaj pomeni, ce sanjas smrt svojega partnerja in svojo smrt?

Mojega fanta ze kar nekaj dni mucijo te sanje. To ga ovira pri spanju, zato je nazadnje spal nekaj dni nazaj, in se to samo nekaj ur. Cim zatisne oci, se pojavijo iste sanje - vedno znova. Zanima me, ce poznate kaksne tehnike, ki bi to preprecile oz. zmanjsale? Pravi, da vse skupaj izgleda zelo realno, zaradi cesar ga je strah spanja. Kolikor vem, se v sanjah ne zaveda, da sanja, zato jih ne more kontrolirati ali ustaviti. Vsakic, ko se zbudi, potrebuje trenutek, da se sploh zave, da so bile samo sanje.
Na internetu sem prebrala veliko najrazlicnejsih razlag takih sanj, ampak vse so drugacne in ne vem, kateri naj verjamem. Morda pomaga, ce omenim, da je enkrat ze sanjal simbol, ki je bil zelo pomemben v zalostnem dogodku, ki je sledil.

Drugace pa so po vsej verjetnosti te sanje posledica njegovih strahov ali necesa, kar tisci v sebi in se s tem ne more soociti, se ne zna ali pa morda noce. Rekel je, da se najbolj boji, da bi me izgubil (zaradi svojega obnasanja), zato sem mu danes nekako dopovedala, da ni z njim nic narobe, kar ga pa se vedno ni pripravilo do spanja. So sanje morda metafora njegovih strahov? Bi samo pogovor lahko pomagal? Morda potrebuje profesionalno pomoc (temu se upira najbolj na svetu)? Bo vse skupaj minilo brez ukrepanja?

Kaj naj, povejte mi... Kam naj se obrneva?
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 10. Feb 2004 20:37

PrispevekObjavljeno: Ned 10. Sep 2006 9:28 Odgovori s citatomNazaj na vrh

zima je napisal/a:

Drugace pa so po vsej verjetnosti te sanje posledica njegovih strahov ali necesa, kar tisci v sebi in se s tem ne more soociti, se ne zna ali pa morda noce. Rekel je, da se najbolj boji, da bi me izgubil (zaradi svojega obnasanja), zato sem mu danes nekako dopovedala, da ni z njim nic narobe, kar ga pa se vedno ni pripravilo do spanja. So sanje morda metafora njegovih strahov? Bi samo pogovor lahko pomagal? Morda potrebuje profesionalno pomoc (temu se upira najbolj na svetu)? Bo vse skupaj minilo brez ukrepanja?
Kaj naj, povejte mi... Kam naj se obrneva?

Večina mor izhaja iz naših strahov. Bolj kot se nečesa bojiš, več bo sanj s to neželeno vsebino. Torej pomaga, da ga nekdo pomiri, se z njim pogovori o tej stvari.

zima je napisal/a:
Kaj pomeni, ce sanjas smrt svojega partnerja in svojo smrt?

Mojega fanta ze kar nekaj dni mucijo te sanje. To ga ovira pri spanju, zato je nazadnje spal nekaj dni nazaj, in se to samo nekaj ur. Cim zatisne oci, se pojavijo iste sanje - vedno znova.

To ni dobro, da ne hodi spat. Ko jaz ne spim dosti časa, naprimer kak vikend ko ga žuramo na kakem festivalu, imam potem probleme nazaj zaspat in na začetku se dosti vmes zbujam pa tudi sanje so dostikrat neprijetne, še posebno takrat, ko sem še kaj bolan in se vmes še potim...

zima je napisal/a:
Zanima me, ce poznate kaksne tehnike, ki bi to preprecile oz. zmanjsale? Pravi, da vse skupaj izgleda zelo realno, zaradi cesar ga je strah spanja. Kolikor vem, se v sanjah ne zaveda, da sanja, zato jih ne more kontrolirati ali ustaviti. Vsakic, ko se zbudi, potrebuje trenutek, da se sploh zave, da so bile samo sanje.

Če doživlja te strahove tudi v budnosti naj se vpraša, ali to niso le sanje (lahko pri tem še prišteje prste na roki-ena od metod za ugotavljanje lucidnosti-zavedanja da sanjaš, ponavadi jih je več kot 5!), tako bi se sčasoma lahko to spraševal tudi v sanjah, ko bi prišlo do takega neljubega dogodka in bi ugotovil, da le sanja in bi ga vsaj malo razbremenilo.

Razlago sanj moraš prilagoditi vsakemu posamezniku, zato se ne obremenjuj s tem, kaj piše po raznih bukvah in internetu. Wink

Kir - prijatelj kač in medveda
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
unis
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Sob, 02. Apr 2005 0:26

PrispevekObjavljeno: Pon 11. Sep 2006 14:52 Odgovori s citatomNazaj na vrh

glej, lahko debatiramo v x, ampak na koncu bi se lahko zedinili in sprijeli tale kompromis.
1. vse kar se ti zgodi v življenju, občutiš+"privlačiš"
2. ker si "magnet privlačenja" privlačiš v svojo pozornost tako dobro/slabo.

zakaj ti sploh to govorim.Ker je stvar čist simpel, če se jo tako vzame.
Bolj ko se bo tvoj fant upiral sanjam, bolj se ga bojo priklenile nanje.
To je tisti paradoks...pomisli...če ti delaš na nečemu, to pomeni, da vložiš svoj trud, razmišljaš o tem in nato mogoče tudi v skladu s tistim kar preučuješ, tudi delaš...
In če nekaj ne maraš, JE STVAR POPOLNOMA ISTA...Na kratko...nobene stvari ne moremo odgnati.
Če se upiraš in nekaj nočeš, bo to nekaj tudi ostalo v tvojih misli, podzavesti in boš ti samo dajal energijo v to in bo ono lepo raslo.Ne obstaja beseda NE.
Kaj ti drugega preostane?
Poglej, ti dam primer straha pred pajki pa pol ti to poveži po svoje.
Ok, se ne bom spuščal v to, da MI nismo naše misli in občutja, ker te pridejo in grejo in se ni treba poistovetiti z njimi...ma dobro...
Če je res to, kar pravim in rečemo, da če neki nočem in pol bolj k se izogibam, bolj privlačim, KAJ ZA BOŽJO VOLJO LAHKO NARDIM, DA IZGINE IZ MOJGA ŽIVLJENJA???
Če se upiram, ne pomaga...Saj privlačim s tem mojim upiranjem ker vlagam energijo noter in je na subtilnem nivoju ta strah še vedno prisoten..
Formula je...prepusti se občutku, TER GA SPREMENI.
Ok, tuki mamo primer ekskaliburja, ma ti skrajšam...
TI veš, da te je strah PAJKOV...in vse življenje delaš na temu, da se s pajki ne bi srečal in da ne bi občutil tega straha.
To je vzorec...tako je tvoj fant ustvaril vzorec s sanjami...
Vzorcev na žalost se ne da spremeniti..zakaj?Sem že odzgoraj napisal in se 5x ponavljal...če se z neko stvarjo ukvarjaš, potem je ta stvar v tvojem dojemanju in vpliva nate..če se ukvarjaš s tem, kar nočeš, boš to NOČEM tudi privlačil...ok, se ti zdi da ni tako?
Primer...preberi dobro to navodilo...NE POMISLI NA ČRNO MAČKO...

si?
uno igrivo, k se igra z rdečim klopčičem?al je zelen?prede?NE MISLIT NA ČRNO MAČKO...
..
pač verjemi mi na besedo, da kot kaže, naši možgani preslišijo ukaz NE...
..

ok, vzorci...
Vzorca se ne da uničiti, lahko ga spremeniš...
Tudi kajenja se ne boš odvadil na tak način, da bi pokadil vse cigarete na svetu al pa, da bi vse tovarne zažgal....JE bolj enostavno, da sebe spremeniš..in to je bistvo...spreminjanja vzorcev..sprejmi vzorec.
Kaj to pomeni?
To pomeni, da se soočiš s strahom.
To so že tolkokrat stari ljudje povedali, da strah premagaš, če se soočiš z njim, samo so pozabli povedat bistveno lastnost.(ti jo pol povem)

OK, tuki mamo tvojga fanta in njegov strah s sanjami-smrtjo.
In do zdaj se je on ukvarjal s tem negativnim občutkom in na vse načine se je bal, da ga ne bi občutil in glej no glej....če ga še zmerm občuti, pol mu ne ratava?Kaj ostane?Še več truda?NE...
Naj se prepusti temu strahu..naj ga začuti v celem svojem telesu.
To misli, da se že dogaja in poskuša preprečiti, ma obravnavaj strah kot nekaj, kar se ne tebi dogajaa...
Naj se prepusti svojim strahovom in vsemu tistemu, kar ga skrbi..POPOLNOMA..
In pol.?
in pol nej proba sebe videt, kukr da gleda iz druge osebe.Sebe vidi "od zgoraj" kako leži na postelji/kavču..
Je ta "namišljena oseba" še zmeraj ustrahovana?
Ni ji treba, ker straha ni bilo v njej...
Strah je prepoznal, popolnoma ga je občutil, zdaj si lahko mentalno predstavlja kako strah narašča in napolni celo njegovo telo in nato poči kot milni mehurček..Strah se razleze po celi sobi in izgine...V tem trenutku si mora zamisliti občutek, ki ga hoče doživeti.Naj zamenja strah z enim veselim občutjem...
In kaj ga ovira, da to ne stori že zdaj?

Ben, tle sploh ni blo govora o pomenu straha, ker sploh ni bistveno.Al se bojiš, da boš zgubu službo, nogo al pa dekle, strah je strah.
In tle ni fora, da bi se s tem izogibal odgovornosti in poskušal povozit problem.
Njegov strah ni problem.
Če ima da nardi izpit, mu ne pomaga, da bi zdaj to tehniko delal in poskušal zbrisat rok izpita...
Če vrtaš po rani, boli?
Zakaj se sploh ukvarja s pomenom sanj.
Samo zato, ker se mu ponavlja motiv smrti (ki je bjdecesta povezan velikokrat z novim začetkom, novo potjo-novim življenjem, ki stremi k boljšemu, k novemu zasuku na boljše, ki pa ga pestijo "poporodni problemi"...)
misli, da te bo izgubil?Draga moja, če je to res, potem je tvoj fant nov nostradamus.In če naslednjič sanja, da ga preganjajo kobilice, BO TO DEJANSKO POMENILO, DA GA BODO PREGANJALE KOBILICE??
neeee...to ni to...ampak pazi unis, TUKAJ JE GOVORA O SMRTI...ja..in sanjal si jo na isti način kot kobilice..zakaj ne nardiš vika in krika za vsako pofukano stvar k jo sanjaš in je "morasta"...zakaj se ne ukvarjaš IN SEKIRAŠ s sanjami, ki so VESELE IN POLNE UPANJA....
se bojiš, da se NE bodo uresničile?
ali se bojiš, da se bodo uresničile?
Kaj? dobro? slabo?

Kot vidš je keč v dojemanju problema...
OZ, kaj človek naredi in vidi kot problem...

Ok, moja interpretacija sanj...si zmišljujem..Njegovo staro življenje se je končalo, saj je spoznal tebe, ljubezen njegovega življenja (al pa tega leta, boš pač vidla kolko cajta sta/bosta skupi)...
Ker ne bo več živel tako kot je včasih, je njegov Stari Jaz, ki je popival po barih in lovu babe po veselicah, umrl.
Oz, umira...in te sanje so LAHKO prispodoba, kot dokaz, da je ta negativen stari jaz na smrtni postelji in bo zdaj zdaj umrl.
To pomeni, da bo zdaj zdaj, tvoj fant na novo zaživel s tabo v boljši in lepši prihodnosti...
No, zdaj sem ti prikazal smrt/rojstvo, kot SMRT starega načina življenja-1oseba, in rojstvo novega, boljšega življenja-zakon..

Ben, me prow en ku*ac briga, če sta skupi že 10 let in mata 4 otroke..
Gre se samo za to, da vidiš, da lahko nekaj kar zgleda kot fucked up situation, predstaviš kot izziv in možnost za nove prijeme in boljše stanje..

Če si do sm prebrala, vsaka ti čast, saj vidiš, da ni melo nobenega smisla, da si se prigurala do teh črk...In če se vprašaš..ima kej smisla tudi v tem, da se tvoj fant obremenjava z imarginarnimi sanjami?
annmary
Lucidna novinka
Lucidna novinka

Pridružen/-a: Sob, 31. Dec 2005 18:38
Kraj: ----

PrispevekObjavljeno: Čet 28. Sep 2006 12:19 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Smile hvala Unis...

zaspanka

Pridružen/-a: Tor, 06. Feb 2007 20:50

PrispevekObjavljeno: Tor 06. Feb 2007 21:17 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Zdravo,

podoben problem kot je opisan zgoraj imam tudi jaz. Vedno znova podoživljam smrt očeta, ki si je sam vzel življenje. Tudi jaz ne spim in se vedno znova bojim zaspati. Kako se naj s tem soočimi n premagam te sanje.

hvala
Trstek
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Ned, 22. Jan 2006 22:18

PrispevekObjavljeno: Tor 06. Feb 2007 22:30 Odgovori s citatomNazaj na vrh

zaspanka je napisal/a:
Zdravo,

podoben problem kot je opisan zgoraj imam tudi jaz. Vedno znova podoživljam smrt očeta, ki si je sam vzel življenje. Tudi jaz ne spim in se vedno znova bojim zaspati. Kako se naj s tem soočimi n premagam te sanje.

hvala

lp ...
če bi biu jst na tvojem mestu bi najprej se spravu bit lucidn ob tem dogodku... če se ti skos eno in isto sanja ne bi smel bit problem... bi ga poprašu vsa mogoča uprašanja in se poslovil.

po drugi strani - sanje verjetn prihajajo zato ker to večinoma premišljuješ... verjetno se motim ampak : treba se sprjaznt - jebiga , show must go on ...

EDIT: aja , pa počaki še na bolj globoke odgovore Wink ... lp

Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloMSN Messenger - naslovICQ številka
Vision

Pridružen/-a: Tor, 23. Jan 2007 13:15

PrispevekObjavljeno: Tor 06. Feb 2007 22:39 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Zaspanka,

Smrt tvojega očeta se je že zgodila, vendar jo še vedno nisi zavestno sprejela. Se pravi, hujše kar se je že zgodilo s tvojim očetom, se ne more. Verjetno očetu tudi nisi odpustila za njegovo dejanje.
Sanje kažejo na to, da si na nek način zadevo zanikala in s tem tudi blokirala izliv čustev, ki se ti sedaj kanalizirajo preko sanj.
Sprejmi in odpusti, je težko, ampak to je edini način.

Srečno!
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloObišči avtorjevo spletno stran
zaspanka

Pridružen/-a: Tor, 06. Feb 2007 20:50

PrispevekObjavljeno: Sre 07. Feb 2007 0:16 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Zdravo,

hvala obema za odgovor.
Vendar mi ni neki jasno - kaj si mislu s tistim bil lucidn in spraševal. Kaj to pomeni? Saj mogoče je čudno, da to sprašujem, a sem nova tuki. Nimam pojma kaj se mi dogaja. Hvala za kakršen koli namig.
lp
Trstek
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Ned, 22. Jan 2006 22:18

PrispevekObjavljeno: Sre 07. Feb 2007 0:21 Odgovori s citatomNazaj na vrh

... s tem sm mislu ,če so kaka neodgovorjena uprašanja, da u sanjah postaneš lucidna (se zavedaš sanj ...) in ta uprašanja razčistiš z njim. Navsezadnje so to sanje -> pri sanjah se ni česa bat

Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloMSN Messenger - naslovICQ številka
Vision

Pridružen/-a: Tor, 23. Jan 2007 13:15

PrispevekObjavljeno: Sre 07. Feb 2007 1:48 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Trstek je napisal/a:
Navsezadnje so to sanje -> pri sanjah se ni česa bat

Navsezadnje te sanje spremljajo občutki, v tem primeru zelo neprijetni. Ponavadi v sanjskih sferah doživljamo občutke še močneje, kot pri dnevni zavesti. In ti občutki so v doživljanju enako resnični, kot tisti, ki jih doživljamo podnevi. In tukaj ne gre toliko za strah pred sanjami ampak predvsem za strah pred občutki in nesprejetje le-teh.
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloObišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu